Indiánsku lavičku v budúcej sezóne povedie jeden z majstrov sveta

Náš „indiánsky tábor“ sa poctivo chystá na svoju tretiu sezónu v druhej najvyššej slovenskej lige. Za toto obdobie klub urobil len jedinú zmenu na pozícii hlavného trénera, keď Norberta Javorčíka v januári tohto roka nahradil Ján Šimko. Druhý menovaný sa rozhodol prijať ponuku od extraligového Popradu, aby sa po čase vrátil na lavičku Kamzíkov v úlohe asistenta trénera. Aj jeho zásluhou náš tím dokráčal k historickému umiestneniu. Touto cestou by sme sa mu chceli poďakovať za skvelú prácu, ktorú v našom tíme urobil a prajeme mu veľa úspechov v ďalšej trénerskej kariére. Ešte raz ďakujeme, pán tréner.

Náš manažment reagoval promptne a okamžite hľadal adekvátnu náhradu za trénera Šimka. Nakoniec dospel k dohode s bývalým reprezentantom Slovenska a majstrom sveta z roku 2002 Jergušom Bačom. 58-ročný rodák z Liptovského Mikuláša má za sebou bohatú hráčsku a už aj trénerskú kariéru, Ako hráč odohral na začiatku deväťdesiatich rokov aj desať stretnutí v najslávnejšej NHL za Hartford Whalers. Na klubovej úrovni pôsobil tiež na Slovensku, vo Švédsku, v Česku a Nemecku. Na svoje konto si pripísal celkovo sedemdesiatpäť štartov za slovenskú reprezentáciu a v roku 2002 sa zaradil medzi vtedajších majstrov sveta. O desať rokov neskôr si niečo podobné zopakoval ako asistent trénera, keď bol pri slovenskom striebre z fínskych Helsínk. Koučoval aj svoj rodný Liptovský Mikuláš, Kežmarok, Žilinu, Košice, či mládežnícke reprezentácie Slovenska.

Nového tréner vítame v našej indiánskej rodine. Prajeme mu, nech sa medzi nami cíti príjemne a nech sa mu s našim mužstvom darí zbierať víťazstvá. Veríme, že v našom klube zúročí svoje cenné skúsenosti, ktoré bezpochyby má.

Please follow and like us:
fb-share-icon