Vlci rozhodli o postupe v šiestom zápase, so sezónou sme sa rozlúčili vypredaným štadiónom

Historickú semifinálovú bitku, ktorá dospela až do šiesteho zápasu, sledovala vypredaná Slovalco aréna. Vlci sa potešili z víťazstva a postupu do semifinále, ale po záverečnej siréne sa tešili oba tábory.

Máme za sebou neuveriteľnú sezónu, ktorá sa niesla na vlne víťazstiev aj prehier, chvíľu sme atakovali vedúcu priečku tabuľky, neskôr pre zmenu predposlednú, ešte v posledných kolách sme sledovali Brezno a bojovali, aby sme neskončili na poslednej priečke a až v poslednom kole sme si vybojovali kvalifikáciu o play off.

V kvalifikácii sme vyradili Považskú Bystricu až v poslednom možnom zápase a vo štvrťfinále spoznalo žiarsky hokej celé Slovensko, keď sme sa zapísali do hokejovej histórie obratom z 0:3 na 4:3. Už to boli historické momenty, pretože play off sa v Žiari nikdy predtým nehralo. Semifinále bolo čerešničkou na torte, keď sme si zmerali sily s dvojnásobným majstrom a najväčším ašpirantom na postup do extraligy. Ani proti tak kvalitnému súperovi akým boli vlci, sme si hanbu nenarobili a boli sme veľmi nepríjemným protivníkom. Aj preto o finalistovi rozhodol až šiesty zápas.

A toto boli dôvody, ktoré pritiahli na tribúny viac ako 2000 fanúšikov, ktorí po záverečnej siréne Indiánom veľmi pekne poďakovali za celú sezónu. Prežívali sme historické momenty, ktoré boli mimoriadne vzácne a nebude ľahké ich napodobniť. Ďakujeme všetkým, ktorí nám verili a fandili až do poslednej sekundy zápasu.

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom – VLCI Žilina 2:4 (0:0, 0:2, 2:2)

Góly:  27. Kluka (Varga, Halama), 30. Pohl (Mráz, Koyš) 46. Koyš (Pohl) 50. Suchý (Gábor) 54. Mráz (Koyš) 60. Gábor (Jakúbek, Gašpar)

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom: Petrík – Pač, Gabri, Kobolka, Ganz, Demiters, Lopejský, Molnár – Gašpar, Magdolen, Jakúbek, Gábor, Suchý, Chlepčok, Tatár, Halama, Čunderlík, Rajčan, Šeliga, Brumerčík

VLCI Žilina: Romančík – Pohl, Šidlík, Grebenchshikov, Novák, Sloboda, Pacalaj, Růžička, Nahálka –  Kluka, Halama, Varga, Koyš, Mráz, Macek, Melcher, Bečka, Rehák, Ferenyi, Jakubík, Lopušan

Úvodná časť šiesteho semifinálového zápasu play-off medzi domácimi Indiánmi zo Žiaru nad Hronom a Vlkmi zo Žiliny sa začala vo vysokom tempe a nasadení oboch mužstiev. Prítomní diváci sledovali rýchly, korčuliarsky veľmi náročný hokej, s množstvom šancí na oboch stranách. Za zmienku stojí šanca Žiliny v 11. minúte. Po prihrávke popred bránkovisko sa odrazil puk od korčule domáceho obrancu, ktorý smeroval do odkrytej časti bránky, avšak pozorný Petrík stihol zareagovať a hokejkou vyrazil puk z bránkovej čiary. Na druhej strane sa v 16. minúte Suchý dostal do samostatného nájazdu, avšak Romančík bol proti zmene skóre.  A tak aj vďaka skvelým výkonom oboch brankárov sa prvá tretina skončila 0:0.

Začiatok druhej tretiny bol čisto v réžií hosťujúcich útočníkov, ktori vyvinuli enormný tlak na bránku Petríka, z ktorého pramenilo aj prvé vylúčenie domáceho hráča. V ňom si však „vlci“ vylámali zuby na Petríkovi, ktorý chytil štyri vyložené šance. Prvý gól zápasu priniesla až 27. minúta, keď prudkú strelu Vargu Petrík vyrazil, avšak na dorážku Kluku už nemal nárok, 0:1. V 30. minúte hostia zvýšili svoj náskok na rozdiel dvoch gólov, keď v dobre zahratej presilovke presne trafil Pohl, 0:2. Od tohto momentu sa pod hrozbou konca sezóny začali púšťať do útokov aj domáci „indiáni“, ale skorigovať stav stretnutia sa im do konca tretiny nepodarilo.

Do záverečnej časti stretnutia nastúpili odhodlanejší hráči domáceho celku, zvýšili svoje tempo, čo sa prejavilo častejším pobytom v útočnom pásme. Hosťujúci tím však, aj pomocou prehusťovania predbránkového priestoru, neinkasoval. A práve naopak sa im podarilo presadiť v 46. minúte, keď Pohl naservíroval puk Koyšovi a ten namieril presne, 0:3. Vypredaná SLOVALCO aréna mala možnosť prvýkrát v zápase si zakričať gól až v 50. minúte stretnutia, keď sa v zmätku pred brankárom Romančíkom najlepšie zorientoval Suchý, 1:3. V 54. minúte odpovedali Žilinčania štvrtým gólom, keď v presilovej hre, po krásnej kombinácií, na konci ktorej bol Mráz, zvýšili na 1:4.  Záverečný gól stretnutia priniesla až 60. minúta keď Gabor, v hre so šiestimi korčuliarmi, skorigoval stav stretnutia a uzavrel na konečných 2:4.