Ivan Jakubík: “Ten deň bol jeden z tých, ktoré sa navždy vryjú do mojej pamäti.”

Ivana Jakubíka nemusíme nijako zvlášť predstavovať. Všetci ho poznajú ako veľkého srdciara, ktorý to vie na ľade všetkým ukázať. Keďže bol dlho neoddeliteľnou súčasťou žiarskych indiánov, rozhodli sme sa ho osloviť a priblížiť vám, ako prežíva tieto ťažké časy on.

Ivo má za sebou veľmi dôležitý životný míľnik.
“Vnímam to ako krok vpred v našom živote a cítim sa veľmi spokojne. Chvíľku som si zvykal na obrúčku na ruke, ale od zásnub som sa toho nevedel dočkať. Ten deň bol jeden z tých, ktoré sa navždy vryjú do mojej pamäti. Bol to najkrajší deň v mojom živote. Boli sme šťastní, že tam spolu s nami mohli byť aspoň tí najbližší, že sme to neprežívali len osamote.”

Ivo sa s indiánmi rozlúčil a rozhodol sa pokračovať vo svojej hokejovej kariére vo Švédsku, kde už predtým pôsobil.
“V momentálnej situácii je to zložité. Tá švédska liga, kde som mal hrať, je stopnutá a akadémia sa zatiaľ neotvorila kvôli situácii v tom regióne. Kedy odídeme a či vôbec odídeme, zatiaľ nevieme. Uvidíme po novom roku, čo bude ďalej a ako sa budeme musieť zariadiť.”

Keďže máme všetci obmedzené možnosti, zisťovali sme, ako tento čas trávi Ivo.
“Venujem sa deťom vo Zvolene v Ice aréne, takže zase hokej 🙂 Ale hlavne teraz trávim veľa času s manželkou. S našimi psíkmi chodíme na prechádzky do prírody, keďže milujeme zimu. Veríme, že nám aj nasneží a keď nie, tak s nimi pôjdeme niekam na hory. Ešte sa venujem aj vzdelávaniu ako powerskating a skill coach.”

V čase, keď sa všetci tešíme na Vianoce a darčeky pod stromčekom, asi najviac si prajeme, aby sme boli zdraví. Inak na tom nie sú ani Jakubíkovci. “Našťastie nám zdravie slúži. Veríme, že nám bude slúžiť aj naďalej.”

Please follow and like us:
fb-share-icon