Jakub Tatár: „Ostáva len dúfať, že sa liga v najbližších týždňoch rozbehne.“

Žiarski indiáni majú momentálne kvôli dlhotrvajúcej pandémii koronavírusu dlhú vynútenú prestávku od hokeja.

Nikomu z hráčov ani fanúšikov sa to nepáči, no keďže je hokej v Žiari na amatérskej úrovni, indiáni sa venujú rôznym iným činnostiam. Niektorí z indiánov pracujú, iní zase študujú. Zaujímalo nás, ako trávi svoj voľný čas v tejto obmedzenej dobe útočník Jakub Tatár. “Aj keď je obmedzený́ režim, veľa času trávim na zimnom štadióne a to hlavne poobede. Doobeda, keď nemámonline vyučovanie, trávim čas s frajerkou. Keďže okrem školy doobeda nemám žiadne povinnosti, veľmi rád si aj pospím.”

Pre Jakuba je hokej veľkou vášňou a ani táto situácia ho neodradila od individuálneho napredovania. “Nejakej vysoko profesionálnej príprave sa nevenujem, ale s Marekom Hecklom sme si nanosili do šatne činky a trénujeme aj mimo ľadu. Aj keď sa snažíme o pravideľnosť, obaja máme tiež iné povinnosti.”

Jakub sa okrem hráčskej činnosti venuje aj tej trénerskej. Okrem toho, že trénuje mladých hokejistov, venuje sa aj štúdiu, ktoré mu v budúcnosti otvorí dvere do profesionálnej trénerskej či učiteľskej kariéry. “Študujem v prvom magisterskom ročníku učiteľstvo TV v kombinácii s trénerstvom ľadového hokeja. Všetky predmety prebiehajú dištančne, teda online formou. Je to aj trochu divné najmä vtedy, keď musím niečo, čo by som prakticky ukázal, vysvetlovať cez počítač.”

Všetci vieme, že v aktuálnej situácii je najdôležitejšie pevné zdravie. Avšak aj zarytého športovca môže prekvapiť nákazlivé ochorenie Covid-19. “Prvé tri dni som mal teploty a bol som malátny. Boli to typické príznaky chrípky. Ostatné dni boli pre mňa skôr nudným vysedávaním doma. Ťažký priebeh ma našťastie obišiel.”

Ako aj všetkých ostatných indiánov, aj Jakuba trápi, že nemôžu nastúpiť na ľad a z chuti si zahrať hokej pred vypredaným štadiónom. “Určite nás všetkých mrzí, že nemôžeme hrať zápasy, ale musíme to rešpektovať. Myslím si, že hrať by sme mohli, keď už hrajú aj dve ligy vyššie. Neviem o čo sme iní, či preto, že hokej nemáme ako zamestnanie a hráme to viac menej pre radosť. Môžem sa mýliť, no ja tým nič nezmením a ostáva len dúfať, že sa liga v najbližších týždňoch rozbehne.”

Please follow and like us:
fb-share-icon