Jakub Dubina posilní extraligovú Detvu, kvôli fanúšikom sa rád v budúcnosti vráti

Dnes vám prinášame rozhovor s ďalším členom indiánskej rodiny, ktorý bude v budúcej sezóne pôsobiť v najvyššej súťaži!

Mladý obranca Jakub Dubina už zarezáva v Detve pod vedením trénera Ernesta Bokroša. Je si vedomý, že ho čaká veľmi ťažká sezóna, tak tomu prispôsobil aj letnú prípravu. My sme sa s Jakubom porozprávali o jeho príprave na blížiacu sa sezónu.

“Na novú sezónu som sa začal pripravovať v máji. Prípravu som absolvoval v Kremnici v tréningovom centre “V kondícii” pod vedením trénera Michala Polačka, spolu so mnou trénovali aj kamaráti Jakub Meliško, Jakub Tatár a tiež Martin Magdolen.”

Jakub dostal ponuku do extraligy krátko po predčasnom ukončení minulej sezóny a tak dlho neváhal ju prijať.

“Môj prestup do Detvy sa zrodil v čase, keď nikto nevedel, čo bude ďalej. Na prelome februára a marca nás s Maťom Magdolenom oslovil pán Ľupták. Povedal nám jeho predstavu, ktorá sa mi páčila a tak sme sa veľmi rýchlo dohodli na spolupráci.”

Aj keď rodák z nášho mesta je momentálne dosť časovo vyťažený, pozorne sleduje dianie v našom klube a Indiánom bude fandiť aj v novej sezóne.

“Rozhodnutie Indiánov zostať v druhej lige akceptujem. Vedenie klubu určite vie, čo robí a čo je pre klub najlepšie v súčasnej situácií. Ak bude čas, tak sa určite prídem pozrieť a povzbudiť chlapcov, pretože je to super kolektív.”

Je celkom nezvyčajné, že dvaja hokejisti sa stretnú vo viacerých kluboch ako spoluhráči. To je prípad aj Jakuba a ďalšieho bývalého Indiána Martina Magdolena. Okrem dvoch sezón, keď Jakub okúsil hokej v Kanade, hrali spolu v Žiari, vo Zvolene, v Prešove, Žiline a teraz si ich oboch do svojich služieb vybrala už spomínaná Detva.

“S Maťom to spolu ťaháme už od malička a rozumieme si aj mimo ľadu, tak dúfam, že to tak zostane, čo najdlhšie.”

Hokej v Žiari rapídne stúpol na popularite a mladý zadák pomohol svojimi výkonmi k minuloročnému skvelému úspechu. Chcel by si Jakub Dubina ešte niekedy vo svojej kariére obliecť Indiánsky dres?

“Určite áno. Dúfam, že ešte do konca kariéry sa mi to podarí. Predsa je to moje rodisko a miesto, kde som začínal s hokejom. Mojou motiváciou pre návrat sú aj fanúšikovia, ktorí boli skvelí a dokázali vytvoriť nezabudnuteľnú atmosféru.”

Autor: Danko Magdolen

Please follow and like us:
fb-share-icon