Opäť sa môžeme tešiť na Medvede, Drakov, pribudli aj Havrany

Sezóna sa blíži a riadiaci orgán súťaže už prezradil mená účastníkov. V pripravovanom ročníku sa predstaví 16 tímov, môžeme sa opäť tešiť na súboje s medveďmi z Dolného Kubína, drakmi z Púchova, ale aj s havranmi z Piešťan.

Vlaňajšia sezóna prerušená koronavírusom nakoniec celkového víťaza nepriniesla a ponúknutú miestenku vo východnej skupine využili len hokejisti HC 19 Humenné. Zo zverejnených dôvodov sme sa po triezvych úvahách rozhodli postupovú ponuku neprijať a reagovali aj naši konkurenti zo západnej skupiny a na voľnú licenciu nesiahol nikto..

O tom, že situácia je veľmi náročná aj v iných kluboch svedčí fakt, že už nevycestujeme do Prievidze. Klub z finančných dôvodov nebude ďalej pokračovať, čo je naozaj škoda, lebo baníci patrili k tradičným účastníkom súťaže. Práve tam sme zažili prvý, pamätný výjazd indiánskych fanúšikov, ktorí doslova ovládli arénu súpera.

Vo východnej skupine naopak odchádza po troch sezónach poľský UKS MOSiR Sanok, ktorý bude v blížiacej sa sezóne hrať najvyššiu poľskú ligu.

Môžeme sa však tešiť aj na „nové tváre“. Do súťaže sa prihlásil bývalý extraligista, tím ŠHK 37 Piešťany, B mužstvo Spišskej Novej Vsi a tím z juhu Slovenska HO Hamíkovo.

Kompletný zoznam účastníkov 2. ligy v sezóne 2020/2021

HK Bardejov
HK Brezno
PHC Budapešť
MHK Dolný Kubín
HK Slovan Gelnica
HO Hamíkovo
MHK Kežmarok
HK Iskra Partizánske
ŠHK 37 Piešťany
MŠK Púchov
HKM Rimavská Sobota
HK Sabinov
HK 91 Senica
HK Spišská Nová Ves „B“
HK 2016 Trebišov
HK MŠK Indian Žiar nad Hronom

Please follow and like us:
fb-share-icon