Leviciam sme podľahli, rozhodli skúsenosti hráčov a dva góly Róberta Hunu

HK Levice – HK MŠK Indian Žiar nad Hronom 5:3 (2:0, 1:3, 2:0)

Góly: 5. Uhnák (Tužinský), 12. Olejník (Huna Ri.), 29. Matoušek (Zubák), 52. Ro. Huna (Ri. Huna, Olejník), 60. Ro. Huna (Ri. Huna) – 21. Jakúbek (Andersons, Debnár), 33. Andersons (Adamčík), 38. Mihalík (Jakúbek, Lunter)

HK Levice: Rychlík – Chovanec, Bulák, Suľovský, Saliji, Uhnák, Klinecký, Pastucha, Huna Ri., Huna Ro., Olejník, Socha, Štefanka, Piačka, Tužinský, Svitana, Zubák, Valente, Adámik, Matoušek, Jandák

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom: Šimo – Andersons, Debnár, Tatár, Adamčík, Gašpar, Kobolka, Jakúbek, Mihalík, Lunter, Buianov, Duran, Václav, Babeliak, Ďuriš, Hudec, Hlinka, Sarvaš, Rybnikár, Hús

Prvú väčšiu príležitosť v zápase mal Hús, ktorý sa sám rútil z pravej strany na Rychlíka, ale puk sa odrazil len od jeho betónov. V 5. minúte získali Indiáni početnú výhodu, ale po chybnej rozohrávke Hudeca v obrane sa domáci dostali k puku, Tužinský poslal krížnu prihrávku na Uhnáka a ten strelou do odkrytej brány poslal svoj tím do vedenia. V 8. minúte získali početnú výhodu domáci, počas ktorej Indiánov oslabil Tatár a Levy tak získali ďalšie cenné minúty. Indiánom sa vôbec nedarilo a oslabili sa aj o ďalšieho hráča, na čo doplatili druhým gólom. Presilovú hru 5 na 3 tak Levy využili a puk po krížnej prihrávke Richarda Hunu za chrbát Šima poslal Olejník, 2:0. V závere tretiny Indiáni získali možnosť znížiť skóre početnou výhodou, ale presilovka im nevyšla a nedokázali ohroziť domáceho gólmana.

Hneď v úvode tretiny sa Indiáni dostali do útočnej tretiny, Jakúbek si potiahol puk a strelou do ľavého horného rohu znížil na 2:1. Obrovskú gólovú príležitosť mal na hokejke Róbert Huna, ktorý sa dostal do samostatného nájazdu, ale Šimo Indiánov podržal. V prvej polovici tretiny mali aj napriek inkasovanému gólu Levy navrch a neustále ohrozovali bránu Indiánov. V 29. minúte boli domáci opäť pri puku, Matoušek si nakorčuľoval z pravej strany a strelou od modrého kruhu rozvlnil sieť hostí, 3:1. Vzápätí domáci darovali Indiánom početnú výhodu, Andersons nastrelil puk od modrej čiary a prekvapivo skóroval, 3:2. Indiáni mali k dispozícii ďalšiu presilovú hru a po skrumáži pred Rychlíkom sa podarilo Mihalíkovi v závere tretiny vyrovnať na 3:3.

V úvode tretiny sa mohli Indiáni dostať do vedenia po peknej útočnej akcii Adamčíka, ale gólom to neskončilo. V 43. minúte oslabil svoj tím Hús a Levy tak získali príležitosť skórovať, no nepodarilo sa im to. Nebezpečnou strelou spomedzi kruhov preveril Šima Saliji, ale ani táto situácia gólom neskončila. Na opačnej strane to skúšal prudkou strelou Duran, ale puk skončil len v lapačke Rychlíka. Gól na hokejke mal v 52. minúte Duran, ktorý sa dostal do samostatného nájazdu, ale Rychlíka neprekonal. Vzápätí sa po vhadzovaní dostali Levy k puku, Richard Huna poslal zadovku na Róberta Hunu a ten z medzikružia dostal svoj tím do vedenia, 4:3. Piaty gól mohol pridať Piačka, ktorý sa sám ocitol pred Šimom, ale nepresadil sa. Indiáni sa v závere tretiny pokúšali vyrovnať hrou bez brankára, no gólom do prázdnej brány spečatil víťazstvo domácich Róbert Huna.

Norbert Javorčík: „V prvom rade musím pogratulovať súperovi, ktorý bol lepšie pripravený na dnešný zápas a zaslúžene zvíťazil. Väčšinu zápasu tam bolo väčšie chcenie, lepšie korčuľovanie a lepšia koncentrácia ako na našej strane. Až na pár výnimiek nie so spokojný aj s niektorými individuálnymi výkonmi, dnes sme sa celý zápas hľadali a nech sa na to pozriem z akéhokoľvek uhla, tak výsledok je jednoducho zaslúžený a pre víťazstvo sme dnes urobili málo.“