Panteri rozhodli o víťazstve až v predĺžení

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom – HK 95 Považská Bystrica 1:2 pp (1:1, 0:0, 0:0, 0:1p)
Góly: 1. Lunter (Jakúbek, Mihalík) – 17. Vilchinskiy (Murtazin, Dmitriev), 63. Murtazin (Hrušík L., Zaťko)

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom: Šimo – Pač, Kobolka, Jakúbek, Mihalík, Lunter, Andersons, Hlinka, Tatár, Adamčík, Ďuriš, Hudec, Gaško, Babeliak, Václav, Gašpar, Buianov, Duran, Sarvaš, Rybnikár, Kamzík

HK 95 Považská Bystrica: Hrušík – Ďurkech J., Ďurkech L., Drevenák, Ligas, Lušňák, Zaťko, Švantner, Hrušík L., Minárik, Jakubec, Dvonč, Surán, Vilchinskiy, Dmitriev, Murtazin, Turan, Krieger, Belic

Už po 12-tich sekundách zápasu sa Indiáni dostali do vedenia po rýchlej útočnej akcii najobávanejšej formácie, kedy sa Lunterovi podarilo poslať puk do odkrytej brány. Vzápätí Václav daroval Panterom početnú výhodu, ktorú im predĺžil Rybnikár, ale Indiáni sa ubránili. Neskôr sa situácia otočila a presilovú hru si zahrali domáci. Obrovskú gólovú príležitosť mal Jakúbek. Počas tretiny sa striedali početné výhody na oboch stranách. Druhým gólom mohol zvýšiť skóre Adamčík, ktorý dostal krížnu prihrávku rovno pred bránu hostí, ale puk si nedokázal spracovať. V 17. minúte sa Panteri dostali do útočnej tretiny a Dmitrievova prudká strela sa odrazila od betónov Šima. Vilchinskiy zachytil puk a strelou do ľavého horného rohu vyrovnal na 1:1. V poslednej minúte oslabil Indiánov Jakúbek a hostia sa pokúšali dostať do vedenia, ale nepodarilo sa im to.

V úvode tretiny sa Indiáni dostali do početnej výhody, ale Panteri dobre bránili. V 26.minúte sa Lukáš Hrušík dostal do samostatného nájazdu, ale tesne pred zakončením mu ušiel puk z hokejky. V tom istom čase hostia získali početnú výhodu, počas ktorej niekoľkokrát ohrozili Šimovu bránu. V polovici tretiny mali Panteri navrch a dokázali si vytvárať obrovský tlak. V 37. minúte mohol dostať svoj tím do vedenia Lušňák, ktorý prudkou strelou ohrozil bránu Indiánov, ale Šimo mal lapačku na mieste. V závere tretiny sa domáci opäť oslabili, ale Panteri ani tentokrát nedokázali skórovať.

Posledná tretina začala vyrovnanou hrou na oboch stranách. V 45. minúte sa Indiáni dostali do početnej výhody, ale nedokázali sa počas nej presadiť. Po pár minútach sa situácia otočila a väčšiu príležitosť skórovať získali Panteri. Nebezpečnú strelu vyslal na Šima Lukáš Ďurkech, ale bránu tesne minul. Už tretíkrát v zápase oslabil svoj tím Jakúbek a Panteri tak opäť získali početnú výhodu. V 57. minúte sa hostia na chvíľu potešili, keď puk skončil za chrbtom Šima, ale gól kvôli vysokej hokejke nebol uznaný. V poslednej minúte tretiny oslabil Indiánov Tatár, ale Panterom sa skórovať nepodarilo a tak zápas smeroval do predĺženia.

Predĺženie začalo vo formáte 4 na 3 v prospech Panterov, kvôli ubiehajúcemu trestu Tatára. Hostia si vytvorili tlak a zavreli Indiánov vo vlastnom pásme. Lukáš Ďurkech prudkou strelou pálil z ľavej strany. Odrazený puk od výstroje Šima poslal do brány Murtazin a rozhodol tak o víťazstve Považskej Bystrice.

Norbert Javorčík: „V tomto týždni sa už na nás dosť prejavovala únava a náš herný prejav nebol plynulý, ani kompaktný. Dnes si ceníme, že mužstvo bojovalo, chcelo ísť za víťazstvom, možno nie veľmi peknou hrou, ale bojovnosťou a obetavosťou. Celý zápas nám to do istej miery vychádzalo, získali sme bod, ale bohužiaľ naša nedisciplinovanosť nás stála to, že skoro tri minúty sme hrali v predĺžení oslabovku a na jej konci sme tú jednu situáciu nezvládli. Každopádne za toto obdobie pred prestávkou patrí hráčom vďaka a s kolegom sme hrdí na to, čo sme za ten krátky čas dosiahli, ale ešte budeme musieť popracovať na tom, aby ten náš herný prejav bol trošku kultivovanejší.“

Veľká vďaka patrí našim fanúšikom, ktorí aj dnes vytvárali na štadióne fantastickú atmosféru a hnali nás dopredu. Prehra nás mrzí, ale vďaka nim sme mali silu bojovať až do úplného záveru. Mrzí nás, že sme ich nepotešili víťazstvom.