Marek Pač: „Bolo pre mňa veľkou cťou mať na drese kapitánske céčko“

Včera prvýkrát indiáni nastúpili na prípravný zápas po ročnej prestávke. Keďže bojujeme o miestenku v SHL, čo už je profesionálna súťaž, v ktorej nás čakajú dva zápasy do týždňa a okrem toho každodenná porcia tréningov, vyžiadalo si to aj razantnú obmenu kádra.

Indiáni teda prvýkrát nastúpili v obmenenej zostave na čele s trénerom Norbertom Javorčíkom, ale v každom tíme je ešte jedna veľmi dôležitá pozícia, kapitán!

Kapitánske „céčko“, ktoré neodmysliteľne patrilo legendárnemu Jožkovi Stümpelovi, včera zdobilo dres Mareka Pača. Marek sa k tomu postavil veľmi skromne.

„Bolo pre mňa veľkou cťou mať kapitánske céčko. Po niekoľkých mesiacoch čo sme zažili ohľadom hokeja cez koronu, by som pred rokom ani nepomyslel, že sa to vôbec môže stať. Dnes sa to stalo, bol som kapitánom a som na to veľmi hrdý.“

Byť kapitánom je nielen pocta, ale aj veľká zodpovednosť za výkon celého tímu. Ako teda novopečený kapitán hodnotí výkon mužstva v prvom prípravnom zápase?

„Chcem sa chlapcom poďakovať, že bojovali, keď som bol ich kapitánom a motivovali sa navzájom. Škoda toho výsledku, ale myslím, že máme na čom stavať. Nehralo sa mi zle, boli tam samozrejme nejaké chybičky, ale to sú také veci, na ktorých sa dá popracovať. Zabojovali sme ako kolektív a ako som už spomínal, máme do budúcna na čom stavať.“

Please follow and like us:
fb-share-icon