Martin Magdolen bojuje o stabilné miesto v extraligovej Detve: „Musím si získať dôveru trénera!“

Žiarski indiáni na štart sezóny stále čakajú. 2. liga má naďalej „stopku“, napriek tomu, že ostatné súťaže už bežia naplno. Veríme, že to už nepotrvá dlho a budeme sa môcť aj my tešiť z úspechov našich hokejistov.

Mladí hráči Zvolena, ktorí vlani doplnili náš tím a boli výraznými oporami počas náročných súbojov v play off, dostali príležitosť pokračovať ďalej a zbierať skúsenosti v extralige. Medzi nich patrí aj Maťo Magdolen, ktorého sme navštívili v Detve.

Prišli sme v deň náročného zápasu proti Michalovciam, ktorých dres obliekajú viacerí mimoriadne skúsení hráči. Medzi nimi napríklad Jordan Southorn, obranca, ktorý bol draftovaný tímom NHL Buffalom Sabres, neskôr hral v KHL za Barys Astana, reprezentačný obranca Vladimír Mihálik, draftovaný Tampou Bay, s piatimi sezónami v KHL na svojom konte a mnohí ďalší. Proti nim sa postavil v piatok na ľad náš Maťo Magdolen!

Detvanom zápas úplne ideálne nevyšiel. V dramatickom a veľmi dobrom zápase podľahli Michalovciam 2:4. „Bol to veľmi ťažký zápas. Michalovciam vyhovuje malé klzisko, pretože sú veľmi rýchli, majú veľmi dobrý pohyb a aj dnes sa snažili byť stále o krok pred nami. To čo sme mali hrať celý zápas, sa nám darilo až v tretej tretine. Boli sme lepší a nebyť tej chyby, kedy sme boli v závere na ľade šiesti a inkasovali sme z presilovky, tak verím, že by sme ten zápas zvládli a aspoň bodík by sme získali.“

Zaujímali nás ale hlavne Maťove pocity, keďže zápas proti Michalovciam bol pre neho tretím v tejto sezóne, ale prvým, v ktorom aj reálne zasiahol do zápasu a odohral bezmála sedem minút.

„Bolo to super, už som nejakú premiéru mal, ale to som hral veľmi málo. Toto už bola taká riadna premiéra. V tretej tretine som sa už do hry nedostal, ale to vyplynulo z vývoja zápasu, tréner sa tak rozhodol a ja to akceptujem. Som veľmi vďačný za šancu, ktorú som dostal, že môžem hrať a ukázať čo viem a prečo by som mal vlastne hrať.“

Detvu vedie v tejto sezóne mimoriadne skúsený trénerský matador Ernest Bokroš. Napriek tomu, že Maťo Magdolen, ale aj jeho spoluhráč Paťo Halama sú mladí hokejisti, ktorí majú celú kariéru ešte len pred sebou a Michalovce sú mimoriadne kvalitný súper, tréner im dával dostatočný priestor, aby sa ukázali.

„Najviac sme sa dostali na ľad v prvej tretine, vtedy sme sa dostali do hry päťkrát, mali sme aj veľmi ťažké striedania, kedy nás Michalovce zavreli a mali sme problémy dostať sa do útočného pásma. Bola to škoda, pretože si myslím, že v útoku by sme vedeli niečo ukázať. Vo formácii sme traja mladí útočníci, plus dvaja šikovní obrancovia. Mali sme aj dve nebezpečné strely. V druhej tretine sme boli na ľade asi len trikrát a tretiu tretinu sme sledovali už len zo striedačky.“

Pre každého mladého hráča je náročné presadiť sa v konkurencii skúsených hráčov, reprezentantov a legionárov, najmä, keď bojuje o miesto v extraligovom tíme.

„Je to veľmi ťažké. Sú tu veľmi šikovní a kvalitní hráči, cez ktorých je ťažké sa dostať. Neostáva mi iné, len bojovať a čakať na šancu. Musím si získať dôveru trénera, ktorú sme dnes dostali a som rád, že som si už mohol zahrať skutočný extraligový hokej.“

Maťo, ako mladík v detvianskom drese, možno nedostal od trénera toľko priestoru, ako by potreboval, ale napriek tomu sa v konkurencii hviezdnych hráčov nestratil. Neúnavne naháňal každý puk, zrážal sa a neváhal naraziť na mantinel aj 202-centimetrového Vladimíra Mihálika, ktorý bol z Maťa riadne nervózny. Bol skrátka všade tam, kde sa niečo dialo. Za zmienku stojí aj moment, kedy si ako prvý prišiel chrániť vlastného brankára, američana Tomasa Sholla. Neváhal sa pritom pobiť s Pavlom Regendom, ktorého strhol na ľad a niečo si tam obaja porozdávali. Veľká škoda, že zápasy nemôžu sledovať diváci priamo na štadióne, pretože by včera určite Maťovi zatlieskali.

Budeme aj naďalej sledovať ako sa mladému žiarčanovi darí v naberaní cenných extraligových skúseností.

Please follow and like us:
fb-share-icon