Martin potvrdil postavenie favorita, o výsledku rozhodla už prvá tretina

V dnešnom zápase sme od úvodu ťahali za kratší koniec. Súper nám ukázal ako sa hrá o čelo tabuľky a že právom patrí k top tímom, ktoré to určite v tejto sezóne dotiahnu ešte ďaleko. Tím nabitý hráčmi s extraligovými skúsenosťami, doplnený fínskymi legionármi nám nedal šancu na lepší výsledok.

Do vývoja zápasu významne napovedala úvodná 10-minútovka. Po vylúčení fína Huhtelu sme sa dostali k úvodnej presilovke, ale zaváhanie Kobolku a následný brejk Juščáka poslal do vedenia hostí z Martina. V polovici 9. minúty skóroval Nauš a o 21 sekúnd sa k nemu pridal aj Fafrák, ktorý vyhnal Šima z brány. V tejto chvíli už bolo v podstate o osude zápasu rozhodnuté.

V druhej tretine si hostia vytvárali enormný tlak a aj v plnom počte to miestami vyzeralo ako presilovka. V 30. minúte zvyšoval na 0:4 Poliaček a skóre z pohľadu Martina uzavrela najnovšia posila z Liptovského Mikuláša, Jakub Nemec.

V záverečnej tretine kozmeticky prikrášlil výsledok František Pulščák a v záverečnom úniku mohol skórovať Lukáš Lunter. Martinskú bránu ale prestrelil a hostia si tak odniesli po výsledku 1:5 plný bodový zisk.

Norbert Javorčík: „Po tomto zápase nám neostáva iné, len pogratulovať súperovi k víťazstvu, vďaka predvedenej hre. Každopádne si myslím, že prvé tri góly, ktoré sme veľmi ľahkovážne darovali súperovi, nám tento zápas urobili veľmi náročným a Martin už potom svojou kvalitou kontroloval hru a zaslúžene zvíťazil. My sme sa až do konca pokúšali hrať podľa možností čo najlepší hokej, ale podarilo sa nám streliť len jeden gól. Máme pred sebou ešte šesť zápasov, na ktoré sa potrebujeme dobre pripraviť a verím, že keď nič iné, tak aj tento duel s Martinom nám pomôže k tomu, aby sme tie zápasy do konca základnej časti zvládli čo najlepšie.“