Modré krídla sme v úvodnom ligovom stretnutí porazili a prvé tri body zaslúžene zostávajú v Žiari

Máme za sebou dlho očakávaný prvý ligový zápas, ktorý sme úspešne zvládli proti Modrým krídlam. Zvíťazili sme výsledkom 4:1. Bol to veľmi náročný zápas, akých bude počas celej sezóny pribúdať.

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom – Modré krídla Slovan 4:1 (0:0, 3:1, 0:0)

Góly: 34. Šeliga (Pač, Suľovský), 38. Gábor (Lunter), 38. Magdolen (Tatár, Halama), 59. Šramaty (Rais, Petrík) – 22. Ožvald (Jasenec). Rozhodovali: Lesay, Kalina – Knižka, Tvrdoň; strely: 39:22; vylúčení: 5:4; presilovky: 1:0; oslabenia: 0:0; 664 divákov.

Jerguš Bača, hlavný tréner HK MŠK Indian Žiar nad Hronom: „Bol to vstup do sezóny a my sme doma chceli byť úspešní. Napriek tomu, že sme v prvej tretine mali viac z hry, stav bol 0:0. Mali sme príležitosti, ale nepodarilo sa nám dať gól. V druhej tretine sme dokonca prehrávali 0:1.Bolo o ťažké pre nás, ale ostali sme v tom čo sme si povedali po celých 60 minút. Aj napriek tomu, že Slovan vytvoril tlak v tretej tretine keď prehrávali o dva góly my sme to umnou hrou uhrali dokonca a myslím si, že sme vyhrali zaslúžene. Zajtra ráno máme tréning, rozoberieme si hru Žiliny. Už sme niečo pozerali a, samozrejme, Žilina má veľmi konsolidované mužstvo. Má ambície postúpiť do extraligy, takže nič jednoduché nás nečaká. Musíme sa na ten zápas dobre pripraviť a následne na to máme ďalšie dva zápasy, čiže celkovo štyri duely od piatku do piatku. Je to náročné a bude rozhodovať aj zdravotný stav, detaily a, samozrejme, to ako sa pripravíme na jednotlivé zápasy.“

Ján Lipiansky, hlavný tréner Modré krídla Slovan: „Vedeli sme, čo nás tu dnes čaká, boli sme na to pripravení. Podarila sa nám v prvej tretine uhrať stav 0:0. Chceli sme byť trpezliví. Vedeli sme, že domáci hrajú agresívny hokej. Dnes sme to mali na porade. Dostali sme sa do vedenia a myslím si, že najväčší zlom nastal v presilovke 5:3 keď sme urobili hlúpy faul a zobrali sme si možnosť presilovky. Myslím si, že to sa nemalo stať. Potom sa súper dostal na koňa. Dve malé chybičky boli potrestané. Urobili sme potom viac chýb za sebou. Žiaľ , výsledok je pre nás nepriaznivý, ale treba povedať, že súper dnes zobral tri body zaslúžene. Je to prvý zápas v sezóne, máme osem nových hráčov, sú to mladí chalani, takže to mužstvo si bude postupne sadať. Verím, že pôjdeme od zápasu k zápasu hore a že to bude vidieť už v nedeľu s Topoľčanmi.