Na Dubnicu sme nestačili, rozhodli presilové hry

Máme za sebou prípravný zápas s mimoriadne kvalitným súperom, ktorý pricestoval aj so skúsenými oporami. Dve tretiny sme dokázali s Dubnicou držať krok, v záverečnej sme skórovať nedokázali a súper dvomi gólmi rozhodol. Nevyužili sme hru v početnej výhode, z ktorej naopak súper dvakrát skóroval.

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom – TSS Group Spartak Dubnica 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)

Góly: 40. Sarvaš (Gašpar, Barcík) – 8. Ďuriš (Sojčík, Kristín), 22. Jarábek, 43. Haščák (Kristín, Dubeň), 54. Sojčík (Síkela, Cebák)

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom: Šimko – Pač, Barcík, Sarvaš, Gašpar, Lunter, Andersons, Gaško, Václav, Mihalík, Murtazin, Kobolka, Buyanov, Tatár, Rybnikár, Babeliak, Benko, Bořuta, Srnka, Adamčík

TSS Group Spartak Dubnica: Gabriš – Jarábek, Mikuš, Sojčík, Ďuriš, Kristín Mi., Cebák, Dubeň, Síkela, Ondruš, Tábi, Trška, Janík, Dudáš, Haščák, Petrík, Druga, Maniaček, Kopáč

Do prvej tretiny vstúpili Indiáni peknou individuálnou akciou Václava, ktorý backhandom skúšal otvoriť skóre stretnutia, no nepodarilo sa mu to. V 5. minúte sa dostali hostia do prečíslenia a Kristín pálil z ľavej strany, no jeho strela skončila len v bočnej sieti. Obrovskú gólovú príležitosť mal na hokejke Srnka, keď dubnickej obrane ušiel puk a sám sa dostal do protiútoku, ale ani nadvakrát sa nedokázal presadiť. V 8. minúte sa dostali do útočnej tretiny hostia a Ďuriš prudkou strelou z pravej strany rozvlnil sieť Indiánov, 0:1. V polovici prvej tretiny strelou od modrej čiary preveril Šimka Jarábek. V závere tretiny daroval Adamčík dubničanom početnú výhodu a tak do druhej tretiny Indiáni nastúpili oslabení.

Presilovú hru hostia ihneď dokázali využiť, keď od modrej čiary vymietol ľavý horný roh domácej brány Jarábek, 0:2. V 26. minúte sa ocitli Indiáni v početnej výhode 5 na 3, ale nedokázali sa počas nej gólovo presadiť aj napriek obrovskej šanci Václava. Svoj druhý gól v zápase mohol pridať Ďuriš, na ktorého domáca obrana zabudla. V závere tretiny si hostia vytvorili výrazný tlak a nedali domácemu brankárovi vydýchnuť. Indiánom sa však podarilo v poslednej minúte znížiť stav stretnutia, keď sa puk odrazil od výstroje Gabriša a do brány ho dorazil Sarvaš, 1:2.

V úvode poslednej tretiny dubničania zavreli Indiánov vo vlastnom pásme a niekoľkokrát ohrozili bránu. Nešťastný gól prekvapil Šimka po Haščákovej strele z ľavej strany, ktorý zvýšil na 1:3. V 48. minúte sa hostia dostali do početnej výhody po faule Bořutu. Najpriek oslabovke sa Indiáni dostali do útočnej tretiny, Srnka sa sám rútil na Gabriša, ale puk mieril len do jeho výstroje. V 53. minúte trafil pravú žrď Šimkovej brány Síkela. Vzápätí po faule Mihalíka využili hostia ďalšiu presilovú hru, keď Síkela krížnou prihrávkou z ľavej strany našiel Sojčíka a ten sa strelou po zemi postaral o už 3-gólové vedenie, 1:4. V závere tretiny oslabil Indiánov aj kapitán Pač a neskôr aj Adamčík, čím dubničanom na pár sekúnd poskytli výhodu 5 na 3. Domáci sa ale záverečnému tlaku ubránili.

Norbert Javorčík: „Počas dvoch tretín sme boli Dubnici vyrovnaným súperom, dovolím si povedať, že miestami sme aj prebrali iniciatívu, ale nedookázali sme sa gólovo presadiť. Dostali sme sa aj do výhody o dvoch hráčov, ale nepodarilo sa nám ju premeniť na gól. Súper bol efektívnejší v zakončení, využil presilové hry a to rozhodlo. Robili sme veľa chýb v prechode do útočného pásma a to sú veci, na ktorých budeme musieť ešte pracovať.“

Už zajtra nás čaká ďalší prípravný zápas, s ďalším kvalitným súperom. O 18:00 nastúpime na ľad v Považskej Bystrici.