Na Vlkov sme napriek dobrému výkonu opäť nestačili

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom – Vlci Žilina 1:2 (1:1, 0:1, 0:2)
Góly:
16. Gašpar (Václav, Nádašdi) – 11. Markovič (Macek) 28. Safaralejev (Vybiral, Šmida) 43. Rehák 46. Petráš (Halama). Rozhodovali: Tornay – Hajnik, Ščurka, strely: 32:41 vylúčení: 4:2, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, bez divákov

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom: Šimo – Pač, Kobolka, Andersons, Hudec, Nádašdi, Hlinka, Buianov, Čulík – Pulščák, Halama, Magdolen – Jakúbek, Valent, Václav – Gašpar, Romanov, Novotný – Babeliak, Rajčan, Tatár

Vlci Žilina: Mikoláš – Pišoja, Sloboda, Hřebíček, Drtina, Petran, Nahálka, Chatrnúch, Lopušan – Cíger, Halama, Petráš – Safaralejev, Šmida, Vybiral – Mikula, Markovič, Koyš – Rehák, Jakubík, Macek

Do zápasu vstúpili oba tímy opratrne. Hneď v 4. minúte získali Indiáni početnú výhodu, ale Vlci sa ubránili. Do rýchleho protiútoku sa dostala prvá formácia hostí, ale Petrášovu strelu spomedzi kruhov mal Šimo pod kontrolou. Vzápätí Hlinka oslabil Indiánov a Vlci si tak vytvorili obrovský tlak, no otvoriť skóre nedokázalli. Podarilo sa to až v 11. minúte Markovičovi, ktorý si potiahol puk a strelou do pravého horného rohu rozvlnil sieť Indiánov, 0:1. Vyrovnať mohol v 13. minúte Gašpar prudkou strelou z ľavého kruhu, ale Mikoláš bol pozorný. Indiáni darovali Vlkom ďalšiu početnú výhodu, počas ktorej nedali Šimovi vydýchnuť. V 16. minúte sa po chybe v obrane hostí dostali do protiútoku Gašpar s Václavom a na ich exhibičné zakončenie bol Mikoláš prikrátky, 1:1. V závere tretiny mohli Indiáni pridať aj druhý gól, ale zo skrumáže pred bránou hostí gól nepadol.

V druhej tretine sa hra presúvala z jednej strany na druhú, no bez väčších gólových príležitostí. V 28. minúte po vyhratom vhadzovaní pálil Safaraleev bez prípravy a dostal svoj tím do vedenia, 1:2. Po chybe v obrannom pásme hostí sa dostal k puku Gašpar a mohol vyrovnať, ale trafil len výstroj Mikoláša. V polovici zápasu mali väčšiu hernú prevahu Indiáni a niekoľkokrát nebezpečne ohrozili bránu hostí. V závere tretiny Indiánov oslabil Buianov, no o pár sekúnd sa počet hráčov na ľade vyrovnal. Vlci zavreli Indiánov vo vlastnom pásme, ale presadiť sa im už do sirény nepodarilo.

V záverečnej tretine hostia ovládli hru a ukázali, že im právom patrí prvá priečka tabuľky. Po necelých troch minútach zvýšil na 1:3 Rehák a o ďalšie tri definitívne uzavrel skóre stretnutia na 1:4 Petráš. Vlci tak natiahli sériu víťazstiev už na 12 zápasov.

Indiáni sa však za svoj výkon nemusia vôbec hanbiť a počas prvej a druhej tretiny boli Vlkom viac než vyrovnaným súperom. Hostia ukázali svoju kvalitu a zaslúžene si odniesli tri body.

Norbert Javorčík: „Prvé dve tretiny sme predvádzali hokej, ktorým by sme sa chceli prezentovať aj z hľadiska korčuľovania, aj agresivity v osobných súbojoch. Tretiu tretinu sme to chceli ešte viac zlepšiť, ale bohužiaľ musím priznať, že súper bol jednoznačne lepší. Nepodarilo sa nám zdvihnúť náš výkon. Po treťom góle, ktorý padol po veľmi hrubej chybe z našej strany, nám už definitívne súper zobral vietor z plachiet a potom sa už zápas len dohrával. Za vyzdvihnutie stojí spomenúť hru v oslabeniach, kde chalani, ktorí v nich boli, odviedli maximum a predviedli skutočne dobrý výkon. Celkovo dve tretiny dobré, ale určite proti ašpirantovi na celkové prvenstvo je to málo.“