Na východe nás čaká rozbehnutý líder súťaže

Dnes nás čaká posledný zápas pred reprezentačnou prestávkou, ktorá nám určite príde vhod, aby sme načerpali nové fyzické aj psychické sily, ale hlavne doliečili zranenia, ktoré nám spôsobili obrovský hráčsky výpadok.

O 18:00 sa na ďalekom východe stretneme v dueli s lídrom súťaže z Humenného. Aj nad týmto súperom sme koncom októbra doma zvíťazili. Vtedy sa súboj skončil výsledkom 4:3 v náš prospech. V strede tohto týždňa sme odohrali zápas na žilinskom ľade, bohatý na góly, v ktorom sa červené svetlo rozsvietilo až dvanásťkrát. Nanešťastie pre nás, Žilina skórovala osemkrát a my sme strelili gólov o polovicu menej.

Dnes sa teda pokúsime obrať o body suverénnych humenských „levov“, ktorí sa môžu pýšiť získanými štyridsiatimišiestimi bodmi z dvadsiatich dvoch stretnutí. Prvenstvo v tabuľke si držia o skóre pred druhým Martinom, ktorý nazbieral rovnako bodov. My sa stále nachádzame na deviatej priečke, s rovnými tridsiatimi bodmi.

Humenčania ťahajú trojzápasovú sériu víťazstiev. Naposledy si v stredu hravo poradili s Modrými krídlami a ako hosťujúce mužstvo zvíťazili 1:5. Ruský tréner Andrei Parfyonov sa môže spoliehať na dobre vyvážený tím, zložený z mladých aj skúsených hráčov, ale predovšetkým na svojho krajana Igora Safaraleyeva. Tento 28-ročný krídelník, ktorý odohral všetkých dvadsaťdva duelov, je s tridsiatimi dvomi bodmi lídrom produktivity „levov“ a zároveň je druhým najproduktívnejším hráčom celej ligy o jeden kanadský bod za našim Viktorom Fekiačom.

Žiarskym fanúšikom zostáva veriť, že naše mužstvo odohrá na východe dobrý zápas a ak všetko dobre dopadne, dovezie z východu aj dôležité ligové body. Aj napriek pretrvávajúcej maródke a veľkej vzdialenosti, fandíme „indiánom“!

Please follow and like us:
fb-share-icon