Na začiatku spoločnej prípravy absolvovali hráči testy na suchu, aj na ľade

Skôr, než sa hráči pustili do tvrdej predsezónnej driny, podrobili sa testom, pod dohľadom hlavného trénera Norberta Javorčíka a kondičného trénera Michala Polačka.

Ako prvé absolvovali žiarski Indiáni testy všeobecnej pohybovej výkonnosti. Mužstvo sa po minulej sezóne prvýkrát stretlo už v takmer kompletnom zložení. Testovanie prebiehalo u klubového kondičného trénera Michala Polačka v Kremnici. Spoločné testovanie ukázalo trénerom fyzický stav jednotlivých hráčov, nakoľko každý z nich realizoval letnú prípravu individuálne. Hráči sa otestovali napríklad v skoku do výšky, skoku do diaľky, základných silových testoch, ale aj na airbike-u. Aj napriek náročným testom vládla v kádri pozitívna atmosféra.

Testovanie hráčov na ľade sa uskutočnilo v rámci tréningu na zvolenskom zimnom štadióne. Hráči absolvovali test rýchlosti a u niektorých neobľúbený vytrvalostný test v korčuľovaní na 6×40 metrov.

Norbert Javorčík: “Cieľom bolo zistiť aktuálny stav výkonnosti hráčov v konkrétnych silových, rýchlostných a vytrvalostných parametroch na ľade, ako aj mimo ľadu. S týmito informáciami budeme narábať aj v priebehu sezóny a budú jedným zo zdrojov pre trénerov, ale aj hráčov, na optimalizáciu tréningového zaťaženia.”

Úvodné testovanie nemalo za cieľ určiť najväčšieho siláka, najrýchlejšieho korčuliara, ani najväčšieho vytrvalca.

“Podstatnejšie je pre nás porovnanie výsledkov testovania v priebehu sezóny u konkrétneho hráča, ako porovnanie hráčov medzi sebou. Na určenie kvality hráčov bude slúžiť sledovanie výkonnosti v zápasoch a pracovného nasadenia v tréningoch”, doplnil hlavný tréner Indiánov.

Please follow and like us:
fb-share-icon