Indiáni naplno makajú v letnej príprave

Hráči sa s plným nasadením pripravujú na novú sezónu. Prípravu na suchu strieda ľad vo Zvolene a už sa všetci tešia na návrat do Žiaru, kde sa od minulého týždňa opäť mrazí.

O tvorbe kádra, očakávaniach a aktuálnej situácii sme sa porozprávali s hlavným trénerom Norbertom Javorčíkom.

Bola príprava hráčskeho kádra na budúcu sezonu niečím odlišná, oproti prípravám na tú predchádzajúcu?

“Oproti minulej sezóne nastal posun najmä tom, že sme na zostavovaní mužstva mohli pracovať už od marca, čo sa prejavilo tak, že v tejto chvíli sme už takmer kompletní.”

Znamená to, že ešte nastanú v tíme nejaké zmeny?

“Slovo takmer znamená, že sa potrebujeme dohodnúť ešte s jedným, resp. dvomi obrancami.

Na základe čoho boli vyberaní hráči, ako aktuálne vyzerá náš tím a môžeme aj v budúcej sezóne počítať s podporou HKM Zvolen?

“Z minulej sezóny ostalo v kádri dvanásť hráčov, ktorí by mali priniesť hernú kontinuitu. Nových hráčov sme sa zase snažili vyberať na základe ich herných a aj somatotypovych dispozícii.”

“Do zostavovania kádra sa aktívne zapájal aj trénerský a funkcionársky tím z HKM Zvolen. Chystáme úzko spolupracovať s juniorskym timom HKM a sme pripravení dať priestor aj mladým hráčom, s dostatočnou výkonnosťou.”

“Očakávame, že budeme schopní priniesť oproti minulej sezóne hlavne viac intenzity a agresivity do našej hry a že všetky formácie budú konkurencieschopné.”

Please follow and like us:
fb-share-icon