Nad Breznom sme zvíťazili, dvomi gólmi rozhodol Jakúbek

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom – HK Brezno 3:2 (1:0, 0:1, 2:1)
16. Gašpar (Jakúbek, Pač), 42. Jakúbek (TS), 51. Jakúbek (Pač, Šramaty) – 36. Novák (Giertl, Surový), 56. Giertl (Novák)

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom:
Ovečka – Pač, Kobolka, Jakúbek, Šramaty, Lunter, Nádašdi, Hlinka, Gašpar, Novotný, Václav, Buianov, Čulík, Babeliak, Adamčík, Tatár, Polukhin, Romanov, Srnka, Hrabčák

HK Brezno: Mičík – Ganz, Petrinec, Surový, Giertl, Sarvaš, Boldižár, Lopejský, Jendroľ, Kylnár, Kraut, Kaščák, Soveľ, Šebest, Veselý, Novák, Homola, Viktorin, Rybár

Úvodná tretina začala dynamickou hrou zo strany na stranu. V 8. minúte oslabil Indiánov Hlinka, ale tlaku hostí sa ubránili. Vzápätí sa dostali do rýchleho protiútoku Romanov so Srnkom, ale puk v bráne neskončil. Prudkú strelu spomedzi kruhov vyslal na Mičíka Hrabčák, ale ani z tejto situácie gól nepadol. V 15. minúte získali Indiáni početnú výhodu, Gašpar sa dostal na úroveň kruhov a prudkou strelou rozvlnil sieť hostí, 1:0. V závere tretiny mali Rytieri príležitosť vyrovnať, keď sa pred Ovečkom vytvorila skrumáž hráčov, ale Indiáni si aj naďalej držali jednogólový náskok.

V úvode prostrednej tretiny si Indiáni zahrali presilovú hru po faule Surového. V oslabení však nebezpečne ohrozil Ovečku Kraut, ktorý mohol vyrovnať, ale stav sa nemenil. Vzápätí mohol zvýšiť skóre Václav, keď sa k nemu dostal odrazený puk od výstroje Mičíka, ale bránu minul. V 26. minúte oslabil Indiánov Lunter a o pár sekúnd sa k nemu pridal aj Hlinka. Rytieri ale početnú výhodu 5 na 3 nevyužili. V 32. minúte daroval presilovú hru hosťom aj Tatár. Rytieri nedali Ovečkovi vydýchnuť a vytvorili si výrazný tlak, no napriek tomu vyrovnať nedokázali. V 36. minúte sa hostia dostali do útočného pásma, osamotený Novák sa dostal k puku a backhandovým zakončením vyrovnal, 1:1. V závere tretiny oslabil Indiánov Pač, ale hostia sa napriek dobrým streleckým príležitostiam do vedenia nedostali.

Úvod záverečnej tretiny priniesol trestné strieľanie po faule na Hlinku, ktoré Jakúbek rutinérsky premenil a dostal Indiánov opäť do vedenia, 2:1. V 51. minúte sa Indiáni dostali do útočného pásma, odrazený puk od Lunterovej korčule sa dostal k Jakúbekovi a ten strelou do odkrytej brány zvýšil na 3:1. Vzápätí hostí oslabil Šebest, ale Indiáni ďalší gól nepridali. Na inkasovaný gól odpovedali hostia v 56. minúte, keď Novák vysunul Giertla a ten strelou ponad Ovečku znížil na 3:2. V závere tretiny už Rytieri gól nepridali a Indiáni sa tak tešili z domáceho víťazstva.

Norbert Javorčík: „Prvé dve tretiny neboli z našej strany úplne ideálne. Veľmi ťažko sme sa dostávali do tempa proti súperovi, ktorý veľmi často hral na tri formácie a celý zápas hral veľmi dobre, so srdcom, veľmi umne a zručne. Tretia tretina už z našej strany, čo sa týka emócií, aj predvedenej hry, bola v poriadku a takýmto hokejom sa chceme prezentovať. O góloch rozhodli špeciálne formácie, dali sme gól v presilovke, dali sme gól z trestného strieľania, ubránili sme všetky oslabovky a to bol základ nášho úspechu. Ale ešte raz opakujem, neboli sme spokojní s úvodnými dvomi tretinami a radi by sme celý zápas hrali taký hokej ako v tretej tretine!“