Napriek sľubnému úvodu sme v Rimavskej Sobote nezvíťazili

Po dobre rozbehnutom začiatku sme druhú polovicu zápasu v Rimavskej Sobote absolútne nezvládli. Z Gemera si odnášame prehru po výsledku 4:3. Naša herná prevaha v prvom dejstve stretnutia bola pritom jasne viditeľná. Využili sme ju na tri góly a tak skóre 0:3 z pohľadu domácich plne zodpovedal priebehu úvodnej 20-minútovky. V prostrednej tretine sa však obraz hry úplne zmenil a trojgólový náskok sme v nej stratili. Domácim sa podarilo aj vďaka dvom gólom z presilových hier vyrovnať na 3:3. Do poslednej časti hry sme išli s cieľom opätovne nakloniť misky váh na svoju stranu, čo by nám zabezpečilo vytúžené tri body do tabuľky. Avšak v závere tohto súboja sa tréner súpera rozhodol všetko vsadiť na jednu kartu a odvolal brankára aj za nerozhodného stavu. Tento nezvyčajný ťah mu na naše nešťastie vyšiel a nakoniec to boli práve Orly, ktorí strelili rozhodujúci gól.

HKM Rimavská Sobota – HK MŠK Indian Žiar nad Hronom 4:3 (0:3, 3:0, 1:0)

Góly: 32. Demiters (Mlynčár, Ďuriš), 36. Kivinen (Ordzovenský, Ďuriš), 39. Kivinen (Solomončak, Demiters), 58. Demiters (Ordzovenský, Kivinen) – 3. Halama (Tatár, Rajčan), 5. Pač (Fekiač, Čulík), 13. Nazarov (Šramaty, Lunter). Rozhodovali: Kalina, Lesay – Riš, Tvrdoň; strely: 32:29; vylúčení: 2:4; presilovky: 2:0; oslabenia: 0:0; 183 divákov.

Andrej Péter, hlavný tréner HKM Rimavská Sobota: „Po mdlej prvej tretiny sme museli v šatni zvýšiť hlas. Od druhého dejstva bolo na ľade mužstvo dominantné. Záverečný vabank sa nám vyplatil, berieme všetky tri body a sme stále v hre. Chlapcom patrí uznanie za výkon v dvoch tretinách.“

Jerguš Bača, hlavný tréner HK MŠK Indian Žiar nad Hronom: „Hrali sme o šestku, ale nestačí na to dvadsať minút. Do zápasu sme nastúpili dobre, no od druhej tretiny sme si mysleli, že je koniec. Odvtedy náš výkon nespĺňal kritéria, aby sme mohli bodovať.“