Náročný súboj s vicemajstrom

Dnes sa opäť odohrá hokejový súboj v našej Slovalco aréne. O 18:00 sa „indiáni“ postavia proti „rytierom“ z Martina. Naše mužstvo prežíva ťažké obdobie. Ťaháme štvorzápasovú sériu bez víťazstva, a tak by sme sa už chceli vrátiť k dobrým výkonom, ktoré nás zdobili.

Nepriaznivým výsledkom prispievajú aj početné zranenia v našom tíme, ktoré žiaľ naďalej pretrvávajú a komplikujú trénerom situáciu pred každým zápasom. Musíme sa vrátiť k hokeju, ktorý sme pred časom predvádzali a dobré výsledky sa znovu dostavia. Zaujímavosťou je, že naše posledné vonkajšie víťazstvo sa zrodilo práve na martinskom štadióne, kde sme dokázali zvíťaziť 1:2. Aj v druhom vzájomnom dueli v sezóne je teda o čo hrať.

Náš dnešný súper v posledných trinástich zápasoch nebral žiadny bod len v jedinom prípade, a tak sa vyšvihol na tretiu priečku v tabuľke. Mužstvo z Turca dokázalo získať v osemnástich stretnutiach celkovo tridsaťpäť bodov a má jeden zápas k dobru. Spolu s Dubnicou patrí medzi dva celky, ktoré ešte neodohrali svoje súboje s reprezentáciou do 18 rokov. Pred nami si dokázal vybudovať šesťbodový náskok a ten by sme radi zmenšili.

Najproduktívnejším Martinčanom je 22-ročný Poliak Damian Tycziňski, ktorý už stihol nazbierať osemnásť bodov za štyri góly a štrnásť asistencií aj napriek tomu, že zatiaľ nastúpil len v trinástich dueloch. Tréneri Daniel Babka a Ján Tabaček urobili od začiatku sezóny so svojim tímom značný progres.

My v klube veríme, že žiarski fanúšikovia nie sú len takzvaní „fanúšikovia úspechu “ a prídu naše mužstvo podporiť v čo najväčšom počte aj v náročnom období, keď sa tímu nedarí. Pozývame vás do Slovalco arény, príďte si užiť súboj s veľmi kvalitným súperom, pretože najbližšie hráme doma až tesne pred Vianocami. Tešíme sa na Vás!

Please follow and like us:
fb-share-icon