Martin potvrdil postavenie favorita, my sme sa nedokázali strelecky presadiť

Vlaňajšieho finalistu sme privítali v zraneniami zdecimovanej zostave, Aktuálne chýba trénerom až šesť hráčov zo základnej zostavy (Gašpar, Hlinka, Magdolen, Kováč, Chlepčok, Kraut), čo sa žiaľ odzrkadľuje na výsledkoch.

V pôvodnom zložení už zostala len prvá formácia, ktorá nás gólovo ťahala v predchádzajúcich zápasoch. Proti Martinu sme ale žiaľ vyšli nielen bodovo, ale aj strelecky naprázdno, čo nás zosunulo na deviatu priečku v tabuľke.

Aktuálne sa nachádzame v ťažkej situácii, ale musíme bojovať ďalej! Už v piatok nás čaká ďalší, mimoriadne dôležitý zápas v Brezne.

HK MŠK Indián Žiar nad Hronom – HK VITAR Martin 0:6 (0:1, 0:1, 0:4)

Góly: 8. Toma (Juščák), 27. Stanček (Semaňák, R. Vaňo), 52. Tiainen (Semaňák), 55. Charvát (Dírer), 57. Stanček, 59. R. Vaňo (D. Vaňo) 

Zostavy:

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom: Petrík – Pač, A. Kobolka, Gabri, T. Nádašdi, Lopejský, S. Barcík – Jakúbek, Fekiač, Kolenič – Václav, Giertl, Tatár – Kraut, Valent, Zorvan – Šeliga, Halama, Brumerčík

HK VITAR Martin: Rýchlik – Mešár, M. Charvát, Krempaský, M. L. Lavička, Dvořák, M. Petran, Nemec, M. Semaňák – Poliaček, Tyczynski, Paulíny – Ďurina, Direr, Tiainen – Juščák, Toma, Lahtinen – Stanček, Vaňo, Vaňo

Rozhodovali: Výleta Roman, Crman Filip, Šefčík Juraj, Hercog Martin, 375 divákov

Zápas začal aktívnou hrou na oboch stranách. Gól na hokejke mal v 5. minúte Poliaček, ktorý sa nikým nebránený ocitol priamo pred Petríkom, ale puk v bráne neskončil. V tej istej minúte oslabil hostí Petran, ale „indiánom“ sa nepodarilo otvoriť skóre stretnutia. Po chybe v domácej defenzíve zachytil puk Toma, potiahol si ho až k ľavému kruhu a presnou strelou rozvlnil sieť Petríka, 0:1. V 10. minúte sa hostia dostali do početnej výhody, ale zazvonila len ľavá žrď Petríkovej brány. V závere tretiny sa dostali do početnej prevahy „indiáni“, ale recept na Rychlíka nenašli a stav tak zostal aj naďalej nezmenený. 

Úvod prostrednej tretiny bol rozkúskovaný. Vyrovnať mohol v 24. minúte Pač, ktorý nikým nebránený pálil spomedzi kruhov, ale puk skončil len na zadnom plexiskle. „Rytieri“ boli aktívnejší na puku, čo sa prejavilo v 27. minúte. Semaňák nastrelil puk od modrej čiary a do brány ho tečoval Stanček, ktorý tak poslal svoj tím do dvojgólového vedenia, 0:2. V 30. minúte mali domáci možnosť znížiť skóre hrou v početnej prevahe, ale strelecky sa trápili. Záver tretiny patril „rytierom“ a Petrík musel byť neustále v pozore, no ani napriek tomu už gól nepadol. 

V úvode záverečnej tretiny lietal puk zo strany na stranu, bez väčších gólových príležitostí na oboch stranách. Viac z hry však mali hostia, ktorí viackrát dokázali ohroziť domáceho gólmana. V 52. minúte sa k puku dostali hostia, Semaňák vysunul Tiainena a ten v samostatnom úniku prekonal Petríka a zvýšil na 0:3. V 55. minúte získali hostia početnú prevahu, ktorú okamžite využili presným zásahom z hokejky Charváta, ktorý pálil spoza ľavého kruhu, 0:4. O dve minúty na to sa po chybe v domácej obrane dostal k puku Stanček, ktorý svojím druhým gólom spomedzi kruhov zvýšil na 0:5. V 59. minúte sa opäť prejavila aktivita hostí, keď po vyhratom buly získal puk Roman Vaňo a strelou z ľavej strany zvýšil na konečných 0:6. 

Daniel Babka, tréner hostí: „Výsledok vyzerá jednoznačne, ale také jednoznačné to nebolo. V prvej tretine sme dali gól z dobrého forčeku. V druhej tretine sme dobre clonili pred bránou, išla tam strela od modrej čiary a bola tam dobrá robota pred bránkou. Presilové hry sme nehrali dobre, nezakončovali sme a váhali sme so streľbou. Na druhej strane sme celkom dobre hrali oslabenia. Góly sa potom nasypali v poslednej tretine, kde sme zjednodušili presilovú hru a hneď po buly sme zakončili. Sme radi, že sme taký náš trojdňový minimaratón začali víťazstvom a oslavujeme len do dvanástej, nakoľko zajtra nastupujeme v Poprade proti 18-ke.“

Norbert Javorčík, tréner domácich: „Chcel by som pogratulovať súperovi k víťazstvu. Od prvého buly bol súper lepší, my sme nemali dobrú energiu ani dobré emócie. Dve tretiny sme sa držali na dostrel, ale s minimom striel. Za dve tretiny sme mali jedenásť striel a pár pobytov v tretine súpera, z ktorých sme mali príležitosti na skórovanie, ale to sa nestalo. Tretia tretina dokreslila to, čo bolo v zápase očividné, že bol Martin jednoznačne lepší a my sme mu len veľmi ťažko dokázali konkurovať. Dnes zaslúžené víťazstvo hostí. My sme dnes chvíľami ukázali nejakú snahu, ale neboli sme konkurencie schopní.“

Please follow and like us:
fb-share-icon