Návrat k veľkému turnajovému finále

Indiáni sa v minulom týždni zúčastnili náročného turnaja v Leviciach. Počas troch dní bez prestávky absolvovali trojzápas s Trnavou, Breznom a Levicami. Nachádzame sa stále v prípravnom období a všetci hráči dostali príležitosť ukázať sa trénerom v zápase. Po dvoch víťazných zápasoch sme sa stretli v rozhodujúcom zápase s domácimi Levicami. Zápas, v ktorom nechýbalo naozaj nič, dráma, pästná výmena, ani obrovské nasadenie, sme nakoniec uspeli a vybojovali sme pohár, ktorý je zároveň prvým v novodobej histórii žiarskeho hokeja!

Napriek vysokým turnajovým víťazstvám Levíc v predošlých dvoch zápasoch, sme na zápas nastúpili bez rešpektu. Do prvej veľkej šance v našom mužstve sa dostal po prienikovej prihrávke mladý Samuel Rajčan. Svoj nájazd, však, nepremenil a smolne opečiatkoval žrď brány Levov. Potom sa šance striedali na obidvoch stranách, aj keď kvalita ľadovej plochy nebola úplne optimálna počas celého zápasu. Gólu sme sa dočkali v 14. minúte, keď po Magdolenovej prihrávke dostal puk do jazdy Chlepčok a strelou prekonal brankára Opatovského. 0:1 pre Indiánov. Janko Chlepčok mohol pridať aj svoj druhý gól, keď sa peknou kľučkou zbavil brániaceho protihráča, ale trafil len do brankára. Aj Levičanom pribúdali príležitosti a jednu z nich dokázali využil. Po našej hrubej chybe za bránkou sa dostal k puku Trnka, ktorý vyrovnal na 1.1. V zapätí vznikla oku lahodiaca akcia v našom podaní, keď sa po spolupráci Pača s Gašparom dostal do úniku Viktor Fekiač, ale ten nezakončil túto peknú kombináciu gólom. Prvá tretina sa, tak, dohrala za vyrovnaného stavu.

Druhú tretinu začali lepšie Levice, ktoré sa v 24. minúte ujali vedenia. Strela obrancu Shishkova prepadla za chrbát Andreja Julíneka v našej bránke. O dve minúty sme sa tešili aj my, keď tentokrát Chlepčok, našiel pred bránou voľného Martina Magdolena, ktorý pohodovo opäť vyrovnal. Gólostroj sa nám v tom čase rozbehol a o minútu sme zase viedli my. Pačovu strelu od modrej čiary dorazil za Opatovského Nicolas Gašpar. V 34. minúte sa dostal pred Andreja Julineka Suľovský a nedal nášmu mladému brankárovi šancu. Vyrovnané: 3:3. V 37. minúte náš vysoký center Viktor Fekiač vyzliekol z dresu Levičana Lukáša Olejníka v rámci pästnej výmeny, za ktorú si obaja vyslúžili od rozhodcu tresty do konca zápasu. Na konci prostrednej periódy sme hrali presilovú hru za faul na Rasťa Václava. Podarilo sa nám ju využil 12 sekúnd pred druhou prestávkou, keď Jakúbekovú tvrdú strelu dorazil už dvojgólový Nicolas Gašpar. Druhá tretina sa, teda, skončila za nášho vedenia 3:4.

V poslednej tretine náš súper začal vyvíjať väčší tlak a šancí na jeho strane pribúdalo. Naši Indiáni bojovali ako skutoční bojovníci a dobrými zákrokmi nás držal aj brankár Julínek. Avšak tlak domácich vyústil do vyrovnávajúceho gólu Samuela Zahradníka v 50. minúte. O pár minút sa mladíci v našom drese dostali do brejku 2 na 1. Samo Rajčan vystrelil do betónov brankára Opatovského a jeho spoluhráč z útoku Adam Barcík strhol vedenie opäť na našu stranu. Levice nezostali nič dlžné svojej prezývke a naďalej hrýzli ako levy. Náš tím dokázal, niekedy aj s dávkou šťastia, ale hlavne vďaka veľkej obetavosti, odolávať útokom súpera. Upokojujúci gól z nášho pohľadu mal na svojej hokejke Chlepčok, ktorý sa rútil sám na brankára, ale svoj nájazd nedotiahol do úspešného konca. Pri záverečnom power play Levíc bez brankára nastala kuriózna situácia. Z nášho obranného pásma sme vyhodili puk cez všetky čiary. Na puk štartovali až dvaja osamotení naši hráči, čo by malo znamenať hybridné zakázané uvoľnenie, ale čiarový rozhodca nepochopiteľne odpískal “icing”. To vzbudilo veľký rozruch na našej lavičke. Hlavný rozhodca zmenil rozhodnutie svojho kolegu a vhadzovalo sa v stredovom kruhu. Dôležité buly vyhral Patrik Halama a Marek Pač strelou do prázdnej levickej bránky v poslednej sekunde zápasu upravil na konečných 4:6 pre nás.

Po zápase nasledoval ceremoniál a náš kapitán Marek Pač prevzal trofej pre víťazov Memoriálu Ondreja Petráša. Naši Indiáni sa potešili aj s hŕstkou žiarskych fanúšikov, ktorým, samozrejme, ďakujeme za podporu.