Päťgólový uragán v priebehu troch minút, vo vianočnom zápase sme oskalpovali Skalicu

Predvianočný zápas nemohol dopadnúť lepšie! Indiáni dali fanúšikom ten najlepší vianočný darček, v podobe víťazstva nad jedným z najväčších favoritov súťaže a troch bodov do ligovej tabuľky. Ukázali srdce a bojovali do poslednej sekundy. Opäť dokázali, že vieme zdolať každého súpera a posilnenie kádra prinieslo svoje výsledky. Celý zápas mal len jedinú chybu! Že ho nemohli vidieť diváci na tribúnach, lebo to bol jeden z najlepších zápasov, aký sa v Žiari kedy hral.

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom – HC iClinic Skalica 5:3 (1:1, 3:2, 1:0)
Góly: 3. Pač (Babeliak, Novotný), 36. Pulščák (Andersons, Halama), 37. Valent (Václav, Hlinka), 38. Magdolen (Jakúbek, Halama), 60. Václav (Jakúbek, Kobolka) – 3. Štumpf (Hujsa, Dzhioshvili), 35. Šišolák (Horváth), 35. Hujsa (Šmach, Dzhioshvili)

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom:
Šimo – Andersons, Buianov, Pulščák, Halama, Magdolen, Pač, Kobolka, Jakúbek, Valent, Václav, Nádašdi, Hlinka, Romanov, Srnka, Novotný, Hudec, Adamčík, Babeliak, Rajčan, Tatár

HC iClinic Skalica: Borák – Horváth, Šmach, Hujsa, Dzhioshvili, Štumpf, Kadlečík, Arbuzov, Galimov, Jaša, Šátek, Vidovič, Hílek, Janáč, Včelka, Kotzman, Zaňát, Mizerák, Šišolák, Rajčák, Kotvan

Od úvodného vhadzovania sa hral v Slovalco aréne výborný hokej a Skaličania ukazovali svoju hernú kvalitu. Urobili však chybu, ktorú pekne umiestnenou strelou od modrej čiary potrestal náš kapitán Marek Pač. Gólová eufória však trvala len 39 sekúnd, keď sa dostal k strele bez prípravy najlepší strelec a najproduktívnejší hráč celej súťaže, Daniel Štumpf a vyrovnal na 1:1. Týmto gólom Skalica prevzala opraty duelu do svojich rúk a Indiáni odolávali miestami až drvivému tlaku. Dokázali ho ale ustáť a do šatne sa odchádzalo za vyrovnaného stavu.

Druhá tretina priniesla nevídaný gólový uragán! Päť gólov za menej ako tri minúty to je naozaj rarita, ktorá sa bežne nevidí a táto prestrelka rozhodla o osude celého zápasu. Najskôr hostia zvýšili na 1:2 gólom Šišoláka v 35. minúte a keď sa o 22 sekúnd pridal Hujsa, zdalo sa, že zápas skončí podľa papierových predpokladov. Indiáni ale nezložili zbrane a ukázali v čom je naša sila! Aj napriek nepriaznivému stavu bojovali ďalej a o zápase rozhodla Prešovská légia v našom tábore. Gól Pulščáka prišiel len 23 sekúnd po góle súpera, na 3:3 vyrovnal Peťo Valent, ktorý nastúpil na svoj prvý zápas po ťažkom zranení a rozhodujúci gól pridal na začiatku 38. minúty Maťo Magdolen, 4:3.

V úvode poslednej tretiny hostia zavreli Indiánov do vlastného pásma a vytvorili si výrazný tlak. V 43. minúte nás oslabil Hlinka a Skaličania tak získali ešte väčšiu hernú prevahu. Vyrovnať mohol v 47. minúte Jaša, ktorý sa dostal do samostatného nájazdu, ale Šima neprekonal. Vzápätí sa hostia dostali do ďalšej početnej výhody, ale aj napriek obrovskému tlaku sa Indiáni dokázali ubrániť. Do gólovej príležitosti sa na opačnej strane dostal Srnka, po krížnej prihrávke Novotného, ale Borák bol tentokrát pozorný. Skaličanom sa ani napriek dobrým streleckým príležitostiam nedarilo presadiť. Pokúšali sa vyrovnať aj v hre bez brankára, ale vždy sa im do cesty postavil výborne chytajúci Matej Šimo. Naše víťazstvo definitívne spečatil gólom do prázdnej brány Rasťo Václav.

Norbert Javorčík: „Odohrali sme veľmi ťažký zápas, proti kvalitnému súperovi. Veľmi dôležité bolo, že sme dokázali v prvej tretine udržať vyrovnaný stav, keď nás súper zatlačil a vytvoril si veľký tlak. V druhej tretine sme dostali dva góly, na ktoré sme ale dokázali odpovedať, za čo chcem chlapcov pochváliť, že sa nevzdali, ale bojovali ďalej a dokázali sme výsledok otočiť. V tretej tretine chcem vyzdvihnúť prácu hráčov v oslabení. Tieto špeciálne tímy nám dnes veľmi výrazne pomohli a vďaka nim sme zápas doviedli do víťazného konca. Je to pre nás veľmi cenné víťazstvo.“