Po neúspechu v prvom zápase, prišla zaslúžená víťazná oslava! Tešíme sa na horúci hokejový víkend

Máme za sebou dva úvodné zápasy finálovej série, ktoré sa odohrali cez víkend v Púchove. Čo sme už dlhšie prognózovali, to sa aj naplnilo. Boli to veľmi kvalitné a vyrovnané súboje o každý centimeter ľadu medzi Indiánmi a Drakmi. Vyrovnaná je, teda aj samotná séria 1:1 na zápasy.

V sobotu sa tešili z víťazstva domáci 4:3, ale v nedeľu po kolektívnom a oduševnenom výkone celého mužstva, zvíťazili naši Indiáni 3:2. Cieľ vyhrať aspoň 1 zápas na ľade súpera sme teda splnili, čo povedal v našom pozápasovom rozhovore aj hlavný tréner Lukáš Opáth.

To najlepšie z oboch zápasov

V 1. tretine 1. zápasu sme napriek dvom presilovkám a 13. strelám na bránu nedokázali dopraviť puk za chrbát Tomáša Hrušíka, pričom našu najväčšiu šancu mal Ján Chlepčok, ktorý išiel sám na brankára, avšak minul. Vďaka skvelému Marekovi Šimkovi sme ani my neinkasovali, a tak prvá tretina skončila bezgólovo 0:0.

Na začiatku druhej tretiny púchovský hráč Kirill Romanov nešetrne atakoval lakťom na hlavu nášho Jakuba Tatára, ktorému sa našťastie nič nestalo. Hoci sme ani našu tretiu početnú prevahu nevyužili, v 25. minúte sa presadil Martin Magdolen a viedli sme 1:0. Už o 51 sekúnd pri našom zlom striedaní vyrovnal Denis Trenčan nechytateľnou strelou do pravého horného rohu. O 5 minút neskôr prekonal Mareka Šimka aj František Zubek, ktorý zostal nepokrytý pred našou bránou. V 36. minúte zvýšil Artem Dmitriev už na 3:1 a tak do 3. tretiny sme išli s dvojgólovým mankom.

Na našich Indiánoch bolo vidieť odhodlanie zvrátiť tento nepriaznivý stav. Na začiatku tretiny sme si vytvorili značný tlak. Pri našom oslabení Martin Magdolen unikol púchovskému obrancovi Dominikovi Madovému, ktorý zatiahol ručnú brzdu za cenu faulu. Hrali sme presilovku, v ktorej sa nám podarilo znížiť na 2:3 zásluhou bomby Tomáša Nádašdiho. Následne mali domáci dve presilové hry, ktoré vyústili k zvýšeniu stavu na 4:2. Svoj druhý gól v zápase strelil František Zubek. Po jednom zo zákrokov Púchovčanov zostal v našom obrannom pásme ležať náš zadák Ján Tomaška, avšak píšťalky rozhodcov zostali nemé, čo pobúrilo žiarskych fanúšikov. Ivan Jakubík v 57. minúte už len skorigoval na konečných 4:3 a aj keď sme v tomto zápase mali väčší počet striel na bránu ako súper, Púchov sa ujal vedenia v sérii 1:0.

Naši Indiáni museli rýchlo hodiť prehru za hlavu, lebo o necelých 24 hodín ich čakal ďalší náročný zápas. Do 2. zápasu sme nevstúpili dobre. Aj kvôli dvom oslabeniam v prvej 10- minútovke, ale najmä kvôli slabému pohybu sme sa prakticky celú tretinu nedokázali dostať do zápasu. Púchov navyše neustúpil zo svojej tvrdej hry z 1. zápasu, čo pocítil aj Ivan Jakubík, ktorý si odniesol krvavú stopu na tvárí. Len zásluhou Mareka Šimka sme išli do 2. tretiny s 1 inkasovaným gólom, ktorý strelil Denis Trenčan.

2. tretina bola z našej strany lepšia. Dostávali sme sa už aj do šancí, čo vyústilo k vyrovnajúcemu gólu Ľuboša Dobrého.

Stav 1:1 vydržal až do 4. minúty 3. tretiny, kedy sa svojim druhým gólom v zápase presadil Ľuboš Dobrý, po prihrávke Maroša Gogu. O necelú minútu sa dostali do prečíslenia Uram s Jakubíkom a táto spolupráca už po niekoľkýkrát v tejto sezóne znamenala gól. Presadil sa 2. menovaný a razom sme viedli 3:1. Od tohto momentu čas ubiehal žiarskym fanúšikom len veľmi pomaly. Na púchovských hráčoch bolo vidieť, že sú nervózni. Zápas ešte zdramatizovali 2 prísne vylúčenia na našej strane, ale Indiáni aj svojou obetavosťou výborne bránili a držali tento sľubný stav až do posledných minút zápasu. Až 2 minúty pred koncom hracieho času znižoval Richard Jakubec v powerplay na 3:2. Napriek veľkej snahe Drakov ešte zápas vyrovnať, skóre sa už nezmenilo a tak mohla vypuknúť veľká radosť na našej lavičke a v sektore Indiánskych fanúšikov, ktorí počas oboch zápasov vytvorili skvelú atmosféru.

Ďakujeme všetkým, ktorí vycestovali do Púchova, ale aj tým, ktorí nám fandili doma a veľmi nás mrzí, že v sobotu ste zápas nemohli sledovať. Nebolo to v našich kompetenciách. Veríme, že cez víkend vypredáme našu Slovalco arénu a vytvoríme drakom pravé hokejové peklo!

Autor: Danko Magdolen