Považskej Bystrici sme podľahli rovnakým výsledkom ako v Brezne

Dnešný zápas priniesol drámu až do úplného záveru, ale ani gól v poslednej minúte už nedokázal zápas ovplyvniť do takej miery, aby sme si odniesli aspoň bod. Panteri si dvomi gólmi v závere druhej tretiny vytvorili náskok, ktorý sme už nedokázali dotiahnuť. Využili sme dve presilovky a do streleckej listiny sa zapísali opäť Lukáš Lunter a Braňo Srnka.

HK 95 Považská Bystrica – HK MŠK Indian Žiar nad Hronom 3:2 (1:0, 2:0, 0:2)
Góly:  5. Zlocha (Zaťko, Hrušík L.), 38. Drevenák (Ďurkech L.), 39. Dvonč R. (Rufati) – 45. Lunter, 60. Srnka (Lunter)

HK 95 Považská Bystrica: Hrušík – Ďurkech L., Ďurkech J., Drevenák, Ligas, Lušňák, Zaťko, Omelka, Hrušík L., Zlocha, Dmitriev, Šefčík, Turian, Jakubec, Rufati, Dvonč R., Surán, Dvonč K., Urbánek, Turan, Michalík

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom: Trenčan – Buianov, Kobolka, Lunter, Adamčík, Gašpar, Pač, Hlinka, Václav, Mihalík, Murtazin, Gaško, Duran, Tatár, Rybnikár, Sarvaš, Benko, Ďuriš, Srnka, Babeliak

Do úvodnej tretiny lepšie vstúpili domáci, ktorí si už od začiatku vytvárali tlak. V 5. minúte Zaťko nastrelil puk od kruhu a Zlocha ho tečoval priamo do brány, 1:0.  O minútu neskôr sa dostal Drevenák do úniku, ale Trenčan podržal. V 8. minúte mohol Tatár vyrovnať, keď bol Hrušík mimo brány, ale prázdnu bránu minul. Strelou z pravej strany ohrozil bránu domácich Lunter, ale vyrovnanie z toho nebolo. Domáci v závere tretiny darovali Indiánom početnú výhodu, no presadiť sa nedokázali.

Po zlej rozohrávke Trenčana v úvode tretiny sa mohol gólovo presadiť Dmitriev, ale prázdnu bránu netrafil. V 25. minúte sa do úniku dostal Murtazin, ale bol faulovaný a tak získali Indiáni početnú prevahu, počas ktorej mal vyrovnanie na hokejke Kobolka, ale domáci gólman bol pozorný. V polovici tretiny si domáci vytvorili výrazný tlak a nepustili Indiánov z vlastného pásma. V 31. minúte vytvoril peknú útočnú akciu Gašpar, ktorý sa prekľučkoval pomedzi domácich obrancov a krížnou prihrávkou našiel Mihalíka, no ani on recept na Hrušíka nenašiel. Ďalšiu strelu na domáceho brankára vyslal z medzikružia Ďuriš, ale puk skončil len v jeho lapačke. V závere tretiny získali domáci početnú výhodu, počas ktorej zvýšil na 2:0 Drevenák. O minútu neskôr Indiáni opäť inkasovali, keď odrazený puk od výstroje Trenčana do brány poslal Ronald Dvonč, 3:0.

V úvode poslednej  tretiny dostali Indiáni príležitosť znížiť skóre po faule Turana. Po skrumáži pred Hrušíkom sa nakoniec podarilo Lunterovi poslať puk za jeho chrbát, 3:1. V 51. minúte domáci získali početnú výhodu, ale Trenčan dobrými zákrokmi opäť podržal svoj tím. Pár minút do konca tretiny hlavný rozhodca avizoval trestné strieľanie po faule Indiánov, ale Trenčan nedal Lušňákovi šancu a stav zostal aj naďalej nezmenený. Tri a pol  minúty do konca tretiny sa Indiáni pokúšali skórovať hrou bez brankára, ale nepodarilo sa im to. Navyše získali početnú výhodu a hralo sa 6 na 4. Skóre znížil v poslednej minúte Srnka, ale na víťazstvo Indiánov to nestačilo a domáci sa tak tešili z víťazstva.

Norbert Javorčík: “Do zápasu sme vstúpili nie úplne koncentrovane a tých úvodných 5 až 7 minút nebolo dobrých, čo nás mrzí, pretože práve na ten úvod sme sa koncentrovali a hovorili sme si, že ten vstup bude dôležitý, aby sme robili také malé dobré veci, ktoré nás okamžite dostanú do zápasu. Myslím, že potom sme odohrali dobrý duel, z našej strany dobré nasadenie, snaha korčuľovať. Skúsenosť a herná vyspelosť  bola na strane Považskej, ale zase my sme mali svoje zbrane, ktorými sme boli v priebehu zápasu, okrem úvodu, vyrovnaný súper, čomu napovedá aj výsledok. Myslím, že dva rýchle góly sa v hokeji stávajú. Nič by sa nemalo meniť na našej hre, dokázali sme na tie dva góly odpovedať. Mali sme šance do absolútne prázdnej brány skórovať, takže toto mňa osobne mrzí. Bol by som rád, keby sme ako tím boli tí, ktorí budú hrať od prvého striedania aktívne a koncentrovane.”