Presvedčivé a zaslúžené víťazstvo, rozhodla druhá tretina

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom – HK Brezno 6:1 (0:0, 5:0, 1:1)

Góly: 25. Jakúbek (Mihalík, Pač), 26. Babeliak (Andersons), 27. Kobolka (Mihalík), 29. Babeliak (Václav, Rybnikár), 36. Gašpar (Rybnikár, Tatár), 48. Lunter (Mihalík, Kobolka) – 43. Melcher

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom: Šimo – Andersons, Hudec, Tatár, Adamčík, Gašpar, Pač, Jakúbek, Kobolka, Mihalík, Lunter, Debnár, Chlepčok, Babeliak, Ďuriš, Buianov, Duran, Sarvaš, Rybnikár, Václav

HK Brezno: Pončák (26. Ovečka) – Petrinec, Homola, Melcher, Giertl, Kraut, Španko, Soveľ, Fafrák, Kylnar, Surový, Chovan, Krnáč, Bodnár, Rybár, Veselý, Eliaš, Šebest, Bálint

Hneď v úvode tretiny preveril Šima prudkou strelou z medzikružia Šebest. V 3. minúte daroval Duran Rytierom početnú výhodu, ale nedokázali sa počas nej gólovo presadiť. V 11. minúte mal gól na hokejke Lunter, ktorý z prvej pálil spomedzi kruhov, ale pozorný Pončák puk vyrazil pravým betónom. Skórovať mohol v 16. minúte Gašpar, ktorý poslal rýchlu strelu z pravého kruhu, ale trafil len Pončáka. Vzápätí mali hostia obrovskú príležitosť dostať sa do vedenia, keď sa sám pred Šimom ocitol Homola, ale prekonať ho nedokázal. V závere tretiny Indiáni získali početnú výhodu, počas ktorej sa mohol Lunter presadiť, ale nesadol mu puk a prázdnu bránu minul.

Do druhej tretiny vstúpili oba tímy vyrovnanou hrou. V 25. minúte sa Indiáni dostali do početnej výhody, Mihalík poslal na Jakúbeka krížnu prihrávku, ten sa nemýlil a dostal svoj tím do vedenia, 1:0. O minútu neskôr sa Indiánom podarilo zvýšiť na 2:0 po góle Babeliaka. V 26. minúte sa domáci dostali do presilovky 5 na 3 a tretím gólom vyhnal Pončáka z brány Kobolka, ktorý presnou strelou rozvlnil sieť hostí. V 29. minúte sa domáci opäť dostali do početnej výhody a Babeliak pridal druhý gól v zápase, keď pálil z ľavej strany a vymietol horný roh Ovečkovej brány, 4:0. V 36. minúte sa gólovo presadil aj Gašpar a strelou od modrého kruhu poslal puk do brány ponad plece Ovečku, 5:0. V závere tretiny sa hostia dostali do početnej výhody, ale znížiť skóre už nedokázali.

Rytierom sa hneď v úvode tretiny podarilo skórovať, keď po chybe v domácej obrane získal puk Melcher a nikým nebránený ho poslal za chrbát Šima, 5:1. V 48. minúte sa po vyhratom vhadzovaní dostal k puku Lunter, ktorý prudkou strelou z medzikružia zvýšil na 6:1. Hostia v 51. minúte získali príležitosť znížiť skóre po faule domáceho kapitána. K Pačovi si na trestnú prisadol aj Sarvaš a Rytieri získali početnú výhodu 5 na 3, ale nedokázali ju využiť. V závere tretiny už gól nepadol a Indiáni sa tak zaslúžene tešili z plného bodového zisku.

Milan Staš, tréner Brezna: „V prvej tretine sme začali dobre, chlapci dodržiavali, čo mali. V druhej tretine sme sa nedostavili! Prišlo úplne iné mužstvo, ktoré tie zásady, ktoré sme si povedali pred zápasom porušovalo, robili sme hrubé individuálne chyby, bol problém dostať puk von z tretiny, veľmi zlé riešenia, prišli aj oslabenia a súper nás potrestal. Dve tretiny sme podali solídny výkon, ale tá prostredná, to bola katastrofa.“

Norbert Javorčík: „Od prvého vhadzovania sme mali celkom slušné tempo a darilo sa nám vytvárať si šance. V druhej tretine sa zápas zlomil vďaka vysokej efektivite v presilovkách, čo nám výrazne pomohlo, aby sme zápas priviedli do víťazného konca. V tretej tretine sme umnou hrou držali zápas v takých intenciách, že sme nemali problém postrážiť si víťazstvo.“