Priamy súboj o druhú priečku

Aj keď možno v nás ešte doznieva eufória z posledných domácich víťazných duelov proti Žiline a lídrovi z Humenného, súťaž sa prehupla do svojej druhej štvrtiny. Dnes o 18:00 sa v našej Slovalco aréne stretneme s tímom z ďalekej Skalice.

Úplne v prvom kole sme na Záhorí odohrali veľmi vzrušujúci zápas, v ktorom sme sa za nepriaznivého stavu 4:0 pre Skaličanov nevzdali a vyrovnali sme stav na 4:4. Žiaľ, tento zápas sme nedokázali priviesť do úspešného konca a nakoniec sa Skalica tešila z víťazstva 5:4.

Po štvorzápasovej sérii, bez straty bodu, sú naši „indiáni“ odhodlaní zdolať ďalšieho náročného súpera. Záhoráci si určite budú chcieť napraviť chuť, keďže v piatok v Bratislave nestačili na Modré krídla a prehrali s nimi 3:2. Táto prehra im však nezobrala druhé miesto v tabuľke, so získanými dvadsiatimi šiestimi bodmi. Naše mužstvo stráca z tretej priečky na svojho dnešného súpera len tri body a tak uvidíme priamy súboj o druhé miesto v ligovej tabuľke.

Skalica sa spolieha na dvojicu skúsených českých útočníkov Petra Obržálka a Juraja Juríka, ktorí čerpajú zo svojich extraligových skúseností a sú najproduktívnejšími hráčmi tímu zo Záhoria. Obaja majú svorne po štrnásť bodov. Aj preto dostávajú od 40-ročného hlavného trénera Michala Ružičku dostatok priestoru na ľade. Ako asistent s ním spolupracuje bývalý extraligový gólman Miroslav Lipovský.

V piatok na zápase s Humenným sme zaznamenali najväčšiu divácku návštevu doterajšieho priebehu sezóny. Veríme, že dnes o 18:00 príde na náš štadión ešte hojnejší počet fanúšikov, ktorý bude spoločne s našim úžasným fanklubom hnať „indiánov” za víťazstvom. Tešíme sa na vás.

Please follow and like us:
fb-share-icon