Proti Púchovu s posilami a zmenami v zostave

Dnes nás čaká mimoriadne náročný duel, proti lídrovi tabuľky. Tri zápasy, tri výhry, 9 bodov a skóre 22:7 to je vizitka hokejistov Púchova, ktorí dnes zavítajú na horúci žiarsky ľad.

Pilierom obrany je skúsený Tomáš Brňák, ktorý má na konte 320 extraligových zápasov v drese Banskej Bystrice a Piešťan. Spoliehajú sa ale aj na kvality troch ruských legionárov.

Lídrom produktivity a najproduktívnejším hráčom celej súťaže je Kirill Romanov, ktorý strávil celú hokejovú mladosť v USA a po návrate oblieka už tretiu sezónu dres Púchova. Počas troch zápasov nazbieral už 12 kanadských bodov, za 5 gólov a 7 asistencií. Ďalšími dvomi v poradí produktivity sú Anatoli Prus a Artem Dmitriev. Títo hráči nastrieľali presnú polovicu gólov svojho tímu v prebiehajúcej sezóne.

My sme sa však rovnako posilnili a ako sme vás už informovali, náš dres dnes prvýkrát oblečie majster sveta Marek Uram! Predstaví sa v druhej útočnej formácii s Tatárom a Jakubíkom! Predchádzajúce zápasy ukázali potrebu skvalitnenia obranných radov. Preto sme siahli po posilách z neďalekého Zvolena. V dnešnom zápase vystužia naše obranné rady extraligoví juniorskí obrancovia Tomáš Nociar a Šimon Šimkovič.

Azda najväčšou stratou je pre nás momentálne pretrvávajúca choroba brankárskej jednotky, Petra Ševelu, ktorý už v Partizánskom odchytal zápas s horúčkou. Boli sme nútení preto doplniť aj tento veľmi dôležitý post. Do brány sa dnes ako jednotka postaví tretí brankár HKM Zvolen, Marek Lupták a dvojičku mu bude robiť jeho spoluhráč Martin Vorčák.

Očakávame veľmi pekné hokejové divadlo s kvalitným súperom, ktoré veríme, že priláka aj početnú fanúšikovskú návštevu. Zápas začína o 18:00, všetkých vás pozývame, príďte nás povzbudiť a privítať v Žiari majstra sveta, Mareka Urama!

Please follow and like us:
fb-share-icon