Proti Trnave sme skórovali iba raz, o body nás obral dvojgólový Miklík

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom – HK Gladiators Trnava 1:3 (0:0, 0:2, 1:1)
Góly: 46. Babeliak (Kobolka, Ďuriš) – 24. Miklík (Antonov), 39. Miklík (Schmidt, Vuorijärvi), 59. Jurák

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom: Šimo – Andersons, Hlinka, Tatár, Adamčík, Gašpar, Pač, Kobolka, Babeliak, Mihalík, Lunter, Debnár, Hudec, Rybnikár, Václav, Ďuriš, Duran, Buianov, Hús, Sarvaš

HK Gladiators Trnava: Hollý – Semaňák, Kliment, Jurák, Holovič, Okoličány, Hajda, Rašin, Miklík, Schmidt, Antonov, Vuorijärvi, Pejkovič, Ružek, Kupka, Šandor, Poldruhák, Mrava, Litavec, Krištofík

S Trnavou sme odohrali vyrovnaný zápas, o čom svedčí aj pomer striel 32:35. Rozhodli skúsenosti na strane súpera, ktorý nám nedovolil streliť viac ako jeden gól.

Prvá tretina gól nepriniesla, ale mrzieť nás môžu najmä nevyužité presilové hry, po vylúčeniach Holoviča a Poldruháka.

V druhej tretine sa hostia ujali vedenia gólom Miklíka, v 24. minúte. Ten istý hráč pridal v 39. minúte aj svoj druhý presný zásah a pred záverečným dejstvom odchádzali Gladiátori do kabín s pohodlným dvojgólovým náskokom.

Iskierku nádeje vykresal v 46. minúte Babeliak, ale viac presných zásahov sa nám dosiahnuť nepodarilo. Našu snahu o vyrovnanie definitívne pochoval v 59. minúte Jurák.

Norbert Javorčík: „Myslím si, že sme dnes videli vyrovnaný duel. Pre nás aj Trnavu to bol dôležitý zápas. Trochu ťažšie sa nám presadzovalo v útočnej fáze. Nedostávali sme sa do takého tlaku ako sme pôvodne chceli, ale na druhej strane nemám čo hráčom vyčítať. Myslím, že každý išiel na doraz, bojovali sme. Záver bol trochu nešťastný, s prekážkou v inom drese ako trnavskom a nakoniec sme tú šancu bojovať o vyrovnanie v power-play nedostali. Mrzí nás prehra a ideme sa skúsiť zlepiť v ďalšom zápase.“