Prvá, alebo druhá liga?

Koronavírus ovplyvnil životy každého z nás. Zasiahol do osobného, pracovného, ale aj športového života.

Potešili sme sa z víťazstva vo finálovej dráme s Púchovom, stali sme sa majstrami Západnej skupiny, ale žiaľ situácia v spoločnosti, skomplikovaná vírusom, nám neumožnila pridať čerešničku na torte v podobe veľkého finále celej súťaže.

Sezóna skončila len za kancelárskym stolom, na ľade sa nedobojovalo a nad naplnením cieľa, za ktorým sme kráčali od začiatku sezóny ostal visieť veľký otáznik. Víťazom a postupujúcim sa nestal v historickej sezóne nikto.

Stojíme pred neľahkou úlohou, rozhodnúť sa čo ďalej v týchto ťažkých chvíľach. Tak ako nad predchádzajúcou, tak aj nad budúcou sezónou visí viacero otáznikov, ktoré musíme vyriešiť.

Aktuálne sa nachádzame v čase, kedy ľudia prichádzajú o prácu, zatvorili sa prevádzky a viaceré firmy pracujú v úspornom rezime. Ekonomická situácia určite ovplyvní aj našich sponzorov, ktorí nás podporovali a vďaka ním sme boli svedkami veľmi úspešnej sezóny hneď v prvom roku návratu hokeja do Žiaru nad Hronom. Je ťažké v tejto chvíli predpovedať, aké budú možnosti podpory nášho klubu v nadchádzajúcej sezóne. Jedno je však isté! Bez ohľadu na to, akú súťaž budeme hrať, naďalej ostávame indiáni! S podporou najstaršieho výrobcu motoriek v Amerike môžeme počítať naďalej!

Od vedenia zväzu a Slovenskej hokejovej ligy prišla ponuka na získanie licencie. Prijať ju, alebo si sezónu zopakovať a zodvihnúť víťaznú trofej nad hlavu s vami, našimi vernými fanúšikmi? Alebo urobiť krok do neznáma? Musíme byť zodpovední a všetko dôkladne zvážiť.

V 2. lige sme sa hneď v úvodnej sezóne dostali do povedomia hokejovej verejnosti na celom Slovensku. Vďačíme za to fantastickej podpore fanúšikov, ktorí stáli pri nás doma aj vonku a napĺňali Slovalco arénu. Spoznali sme súperov, fanúšikovia si vytvorili priateľské vzťahy s fanklubmi súpera, tešili sme sa z dôležitých víťazstiev. V prípade, že si sezónu zopakujeme, môžeme sa tešiť z týchto okamihov ešte raz. Urobíme všetko preto, aby sme udržali pohromade káder, ktorý vás zabával hokejom počas celej sezóny a veríme, že to spolu už dotiahneme do úplného konca.

Ak príjmeme ponúknutú licenciu, čaká nás niečo nové. Aby sme dôstojne vedeli obstáť v konkurencii popredných tímov ako Skalica, Martin, Žilina a ďalších, ktorí majú extraligové ambície a majú na súpiske hráčov s bohatými extraligovými a reprezentačnými skúsenosťami, budeme potrebovať minimálne trojnásobný rozpočet. Pôjde o profesionálnu súťaž, v ktorej nás čakajú minimálne dva zápasy do týždňa a okrem toho minimálne 3 tréningy. Doteraz nás hokej neživil, každý hráč mal svoju prácu, niektorí chodili do školy a treba počítať aj s tým, že nie každý sa bude chcieť svojej práce vzdať, najmä v tejto náročnej dobe, spôsobenej vírusom. Budeme musieť obmeniť väčšinu kádra a v konkurencii popredných tímov sa zrejme nebudeme tešiť ani z toľkých víťazstiev. Budete nás podporovať aj keď sa bude prehrávať? Budete chodiť na hokej v stredu, aj v piatok? To všetko sú otázky, ktoré si musíme spoločne zodpovedať skôr, ako sa rozhodneme.

Nechceme to urobiť sami, pretože aj vy fanúšikovia ste neodmysliteľnou súčasťou našej indiánskej rodiny. Zamyslite sa spolu s nami a pomôžte nám rozhodnúť sa, či 1., alebo 2. liga?

Hlasujte v našej ankete a vyjadrite svoj názor, či ste za postup do Slovenskej hokejovej ligy, alebo za zotrvanie v 2. lige a zopakovanie si úspešnej sezóny?

Please follow and like us:
fb-share-icon