KONIEC! Sezóna bola ukončená predčasne, my však ideme ďalej!

Rovnaký scenár, ktorý nepotešil v predchádzajúcich dňoch fanúšikov klubov Tipsport ligy a Slovenskej hokejovej ligy, postihol včera aj 2. ligu a tým aj náš klub.

Ako sa uvádza v oficiálnom stanovisku, hlavnou príčinou bola aktuálna situácia ohľadne rizika prenosu koronavírusu (COVID-19), priebežné uzatváranie hokejových štadiónov a vyhlásene mimoriadnej situácie na území SR.

„Vzhľadom k tomu, že jednotlivé mestá pristupujú k ukončovaniu prevádzok ZŠ a vzhľadom k opatreniam prijatým Ústredným krízovým štábom SR, je odôvodnené ukončenie súťaže 2. ligy seniorov pre sezónu 2019/2020 dňom 12.3.2020.“, uvádza sa v stanovisku Ligovej rady 2LS, riadiaceho orgánu súťaže 2. ligy seniorov.

Naše súťažné snaženie je tým ukončené. Môžeme sa však rozlúčiť so vztýčenou hlavou, pretože sme súťaž ukončili víťazstvom vo finále play off západnej skupiny, čím sme čiastočne naplnili náš predsezónny cieľ. Indiáni budú navždy zapísaní v histórii žiarskeho hokeja ako majstri, ktorí po desiatich rokoch vykorčuľovali vo veľkom štýle a vyhrali skupinové play off!

O našom ďalšom hokejovom pôsobení rozhodnú kompetentné orgány, ale čo je dôležité, ideme spolu ďalej! Či to budú boje v Slovenskej hokejovej lige, alebo si sezónu ešte raz zopakujeme so súpermi, ktorých poznáme, teraz nie je podstatné. Dôležité je poraziť čo najskôr zákerný vírus, aby sme mohli opäť naplniť žiarsky zimák a všetci spoločne sa zabávať hokejom!

K zhrnutiu sezóny sa ešte dostaneme, ale už teraz patrí veľké poďakovanie všetkým fanúšikom, ktorí pri nás stáli od úplného začiatku, fandili nám a bojovali s nami až do poslednej sirény. Spoločne sme vytvorili veľkú indiánsku rodinu a úspech, ktorý sme dosiahli je našim spoločným úspechom! ĎAKUJEME.

Please follow and like us:
fb-share-icon