Prvý prípravný zápas proti Levom z Levíc už dnes o 18:00

Dnes o 18:00 po roku opäť vykorčuľujú na ľad žiarski Indiáni. Sily formujúceho sa kádra dokonale preverí skúsený prvoligista z Levíc.

Vlani sme v príprave s Levmi odohrali dva zápasy. V úvodnom sme podľahli na ľade súpera výsledkom 3:0, ale v domácej odvete, ktorá bola zároveň pre Levice generálkou na štart nového ročníka SHL, sme zvíťazili presvedčivo 5:2. Tento zápas bol pre nás v uplynulej sezóne posledným. Levi sa umiestnili, v konkurencii kvalitných tímov, na výbornej 6. priečke.

Levice povedie v nadchádzajúcej sezóne skúsený tréner Andrej Výboh, ktorého fanúšikovia poznajú aj z televíznej obrazovky ako spolukomentátora hokejových prenosov, ktorý v minulosti viedol reprezentačné mládežnícke výbery Slovenska a pôsobil aj na lavičke Skalice.

V kádri súpera nájdeme ostrieľaných harcovníkov s bohatými extraligovými skúsenosťami. Vlani obliekali levický dres známe mená ako Juraj Cebák, Samir Saliji, aj Richard a Róbert Hunovci.

Čaká nás mimoriadne náročný zápas s kvalitným súperom, ktorý dokonale preverí kvality budujúceho sa kádra Norberta Javorčíka.

Aké sú očakávania trénera pred prvým prípravným zápasom?

“Pre nás, trénerský tím, hráčov a myslím, že aj celkovo pre funkcionárov, je prvý zápas taký odrazový mostík, kde do istej miery budeme vedieť na čom sme, nakoľko sa stretávame s už etablovaným prvoligovým klubom z Levíc. Dá nám to obraz o momentálnej výkonnosti hráčov, o momentálnej súčinnosti, o tom, čo na našej hre treba prioritne budovať a v čom sme povedzme na celkom dobrej úrovni. Všetky tieto informácie dostaneme od prvého zápasu. Hráči, ale aj my, realizačný tím, sa dostaneme už do takého zápasového procesu, ktorý je základným merítkom toho, kde ten tréning chceme nasmerovať. Myslím si, že aj z našej trénerskej a aj z hráčskej strany je veľká chuť do tohto zápasu, aby sme skutočne tú prípravu mohli posunúť o krok vpred a aby sme ju na základe toho čo predvádzame v zápasoch, mohli korigovať.”

Vo svete športu je bežné, že tréneri sa na každého súpera pripravujú individuálne a podľa toho menia taktiku. Bolo to tak aj v prípade Norberta Javorčíka?

“Nie, nemám žiadne informácie a aj keby boli k dispozícii, tak by som ich nezisťoval. Pre nás je absolútna priorita pozerať sa na náš tím, našich hráčov, na každého jedného z nich, ako vníma tento zápas, ako dokáže spolupracovať s ostatnými hráčmi a ako bude plniť našu základnú hernú stratégiu. Sme radi, že máme súpera z prvej ligy, ale absolútne prioritne sa budeme pozerať len na našu hru, na našich hráčov a na to, ako dokážeme tie naše herné zámery v praxi aplikovať.”

Zápas štartuje o 18:00 a vstupennky v cene 3,- € budú vpredaji od 16:00. Príďte sa príjemne schladiť a podporiť Indiánov v náročnom štarte prípravy na sezónu. Kapacita štadióna je kvôli aktuálne platným nariadeniam obmedzená na 500 divákov. Tešíme sa na vás!

Please follow and like us:
fb-share-icon