Rytieri na Vlkov nestačili, o výsledku rozhodla prvá tretina

Vlci Žilina – HKM Zvolen 7:3 (4:0, 1:1, 2:2)

Góly: 1. Cíger (Šmída, Petráš), 3. Lopušan (Jakubík, Cíger), 13. Petráš, 16. Drtina (Mikula), 22. Skladaný (Nahálka, Safaraleev), 43. Cíger (Hřebíček, Šmída), 60. Petráš (Cíger, Šmída) – 31. Gašpar (Andersons, Buyanov), 56. Adamčík (Gaško, Andersons), 56. Lunter (Hlinka)

Vlci Žilina: Mikoláš – Hřebíček, Sloboda, Cíger, Šmída, Petráš, Drtina, Nahálka, Safaraleev, Skladaný, Mikula, Petran, Myšiak, Macek, Rehák, Zahradník, Pišoja, Lopušan, Jakubík

HKM Zvolen: Trenčan (41. Mosný) – Pač, Hlinka, Gašpar, Murtazin, Lunter, Andersons, Gaško, Václav, Mihalík, Danielčák, Buyanov, Kobolka, Tatár, Rybnikár, Sarvaš, Benko, Nociar, Bořuta, Adamčík, Chlepčok

Do zápasu lepšie vstúpili žilinskí vlci a už po 8-tich sekundách viedli, keď po krížnej prihrávke do odkrytej brány poslal puk Cíger. O dve minúty neskôr sa domáci opäť dostali do útoku a zo skrumáže pred Trenčanom skóroval Lopušan, 2:0. V 7. minúte rytieri získali početnú výhodu, ale nedokázali sa počas nej presadiť, ani napriek nebezpečnej strele Luntera z medzikružia. V 13. minúte sa rytieri opäť dostali do početnej výhody, ale po faule Václava rozhodca avizoval trestné strielanie, ktoré Petráš backhandovou strelou premenil a svoj tím tak dostal do 3-gólového vedenia. V 16. minúte domáci využili presilovú hru, ktorú im daroval faulom Pač a Drtina odrazený puk od výstroje Trenčana poslal puk za jeho chrbát, 4:0. V závere tretiny sa rytieri bránili obrovskému tlaku vlkov, ktorí hrali až do konca v početnej výhode.

Úvod druhej tretiny lepšie vyšiel domácim, keď sa natlačili do útočnej tretiny a odrazený puk od betónov Trenčana do brány poslal Skladaný, 5:0. V 30. minúte si rytieri zahrali preilovú hru, počas ktorej Chlepčok prudkou strelou z medzikružia ohrozil Mikoláša, ale na gól to nestačilo. O pár sekúnd na to sa rytieri dostali do pozície 5 na 3 a strelu od modrej čiary tečoval Gašpar, ktorý znížil na 5:1. V 37. minúte prudkou strelou z pravého kruhu vyskúšal Mikoláša Murtazin, ale gól z toho nebol. V závere tretiny gól nepadol a vlci tak odchádzali do šatne 4-gólovým náskokom.

V úvode poslednej tretiny sa kvôli zdravotným problémom Trenčana do brány dostal Mosný, ktorý hneď aj inkasoval strelou pomedzi betóny z hokejky Cígera, 6:1. V priebehu tretiny obidve mužstvá dobre bránilli a diváci hrali vyrovnaný hokej na oboch stranách. Nebezpečnú príhrávku spoza Moklošovej brány poslal v 53. minúte Gašpar na Murtazina, ale obrana vlkov bola rýchlejšia. Do gólovej šance sa v 55. minúte dostal Safaraleev, ktorý sa sám ocitol pred Mosným, ale brankár rytierov svoj tím podržal. Vzápätí sa rytieri dostali do rýchleho protiútoku a prudkú strelu od modrej čiary tečoval do brány Adamčík, 6:2. O pár sekúnd neskôr sa podarilo Lunterovi znížiť na 6:3 odrazenou strelou od výstroje Mikoláša. V závere tretiny sa vlci opäť dostali do útočnej tretiny a Petráš strelou do pravého horného rohu zvýšil na konečných 7:3.

Nobert Javorčík, tréner Zvolena: „Pre náš mladý tím, s ktorým sme sem prišli to bola veľká škola a mužstvo Žiliny od začiatku ukazovalo veľkú kvalitu. V prvej tretine sme to súperovi až príliš uľahčili a my môžeme byť spokojní iba s tým, ako sme hrali v druhej a tretej tretine. Jednoznačne musím povedať, že víťazstvo domácich je zaslúžené.“

Stanislav Škorvánek, tréner Žiliny: „Prvá tretina bola z našej strany kvalitná a využili sme, že súper bol trochu ustráchaný. Včera sme odohrali ťažký zápas v Trenčíne, bolo cítiť úbytok síl a  dohrávali sme to na tri útoky. Inkasovali sme góly v závere, čo sa nemôže stávať a to nás môže v súťaži mrzieť. Dnešný zápas ukázal, že hráči, ktorí chcú zabojovať o miesto v prvých dvoch, troch útokoch, musia dať do toho viac a čaká nás ešte veľa práce.“