Generálka nám vôbec nevyšla, doplatili sme na neskúsenosť a vlastné chyby

Rimavská Sobota naplno ukázala, že právom patrí medzi elitu druhej ligy a zaslúžene vyhrala. Doplatili sme najmä na chyby v defenzíve, zakladaní protiútokov a v zakončení, kde sme sa nedokázali presadiť. Naopak súpera treba pochváliť za lekciu z efektivity, podporenú výborným výkonom brankára.

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom – HKM Rimavská Sobota 2:5 (1:3, 0:1, 1:1)
Góly: 3. Srnka (Hlinka, Rybnikár), 48. Srnka (Gašpar, Hlinka) – 6. Slovák (Filipiak, Babkovič), 8. Romanov (Špankovič, Vyskoč), 11. Zorvan, 25. Romanov (Vilchynskiy), 42. Špankovič (Vyskoč, Mlynčár)

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom: Mosný (Šimo) – Buianov, Hlinka, Duran, Kobolka, Benko, Nociar – Tatár, Rybnikár, Sarvaš, Václav, Mihalík, Hús, Gašpar, Murtazin, Lunter, Kamzík, Srnka, Adamčík

HKM Rimavská Sobota: Kožiak – Slovák M., Gábor, Koksharov, Škantár, Vyskoč, Špankovič, Tomosváry – Babkovič, Filipiak, Šagát, Slovák J., Romanov, Vilchinskiy, Zorvan, Mlynčár, Buda, Melich, Révész, Havran

V úvode zápasu sme sa dostali do vedenia zásluhou presilovkového gólu Braňa Srnku. Hostia sa však veľmi rýchlo otriasli a tromi gólmi v priebehu šiestich minút dokázali otočiť. vývoj zápasu.

Nedokázali sme odpovedať v ponúknutých presilových hrách a naopak po hrubej chybe sme inkasovali vo vlastnej presilovke. Do tretej tretiny sme nastúpili oslabení o dvoch hráčov, čo hostia opäť využili. Na konečných 2:5 uzavrel skóre svojim druhým gólom v zápase Braňo Srnka.

Norbert Javorčík: “Myslím, že nám zápas vôbec nevyšiel. Tým nechcem znižovať kvalitu súpera, ale musím povedať, že z našej strany to nespĺňa kritéria súťaže, v ktorej chceme hrať. Dôvodov je viac, sú rôzne a ešte si ich musíme nechať uležať v hlave. Vôbec nie sme spokojní s tým, čo sme dnes predviedli. Ani my a samozrejme ani hráči.”