S Levicami sme vybojovali dva body, rozhodujúci nájazd premenil Jakúbek

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom – HK Levice 2:1sn (1:0, 0:1, 0:0 – 0:0, 1:0)
Góly: 2. Pač (Magdolen, Pulščák), rozhodujúci samostatný nájazd Jakúbek – 23. Socha (Štefanka, Svitana). Rozhodovali: Rojík – Danko, Rehák, strely: 62:52

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom: Trenčan – Andersons, Hudec, Pač, Kobolka, Nádašdi, Hlinka, Bujanov – Magdolen, Halama, Pulščák – Jakúbek, Romanov, Novotný – Václav, Adamčík, Hrabčák – Ďuriš, Gubančok, Chlepčok

HK Levice: Beržinec – Štefanka, Socha, Zubák, Chovanec, Bulák, Valente, Jandák, Šeliga – Olejník, Ró. Huna, Svitana – Vorobjev, Mihalík, Piačka – Uhnák, Tužinský, Dzivjak – Ri. Huna, Matoušek, Gračev

Zápas s Levicami priniesol neuveriteľne vyrovnaný a napínavý duel, ktorý vyvrcholil až v dvanástej sérii samostatných nájazdov. V riadnom hracom čase padli len dva góly a oba veľmi podobné, po strelách od modrej čiary. Vyrovnanosť duelu ešte podčiarkujú aj dve nastrelené žŕdky, ktoré, zazvonili na každej strane. A zazvonila aj v predĺžení, ale Adam Trenčan mal dnes bránku dobre postavenú a rozhodnúť museli až nájazdy. V nich sa presadil Martin Novotný, ktorý dnes odohral za Indiánov prvý zápas a rozhodol Martin Jakúbek, ktorého presný zásah bol posledným v zápase.

V Slovalco aréne sa hral veľmi dobrý hokej, so šancami na oboch stranách, v ktorom dominovali obaja brankári. Beržinec dosiahol úspešnosť viac ako 95%, Adam Trenčan dokonca viac ako 96%. Po góle Mareka Pača z úplného úvodu zápasu sa hostia dočkali vyrovnania až na začiatku druhej tretiny. Mrzieť nás môže takmer dvojminútová presilovka 5 na 3, ktorú sme nedokázali premeniť na druhý gól, čo mohlo rozhodnúť aj o plnom bodovom zisku. Ale nestalo sa a my môžeme byť spokojní, pretože Levice ukázali svoju silu a každý bod v tejto náročnej súťaži má pre nás cenu zlata. Dnes sme si ich vybojovali dva, čím sme si upevnili aj pozíciu v ligovej tabuľke.

Norbert Javorčík: „Bol to v našom podaní veľmi dramatický zápas. Mali sme veľmi vydarenú prvú tretinu, kde sme hrali spôsobom, na ktorý sme sa pripravovali celý týždeň a boli sme veľmi aktívni. Vytvárali sme si dobré strelecké príležitosti a určite sme mali na to, aby sme do kabíny odchádzali s vyšším, ako jednogólovým náskokom. Druhá tretina bola hlavne o špeciálnych tímoch. Inkasovali sme veľmi podobný gól tomu nášmu, hra bola rozkúskovaná vylúčeniami, ale všetkých nás mrzí dlhá presilovka 5 na 3, ktorú sme nedokázali využiť. Tretia tretina bola z našej strany dobrá, vytvorili sme si viacero dobrých príležitostí, aby sme vedenie strhli na našu stranu, ale aj súper mal svoje šance. Celý zápas sa odvíjal aj od toho, že obaja brankári chytali veľmi dobre, ja pochválim hlavne nášho Adama Trenčana a veľmi nám pomáhali špeciálne formácie, oslabovkové, ktoré dnes odviedli veľmi dobrú robotu. Konečne sme zvíťazili po nájazdoch, určite sme chceli tri body, ale chcel ich aj súper, takže sme radi za víťazstvo, aj za dva body.“