Sériu sme otočili z 0:3 na 4:3 a prepisujeme históriu. Sme v semifinále!!!

Dokázali sme doslova husársky kúsok a prepísali sme históriu nielen žiarskeho, ale aj slovenského hokeja. Obrat z 0:3 na 4:3 nie je výnimočná vec! V hokejovej histórii sa to podailo Dukle Trenčín, ktorú viedol práve tréner Dubnice Dušan Gregor a pamätajú si na to aj vtedajší Trenčania Ďuriš, Mikula a Mikuš. V zápase s Indiánmi si na to zaspomínali opäť, ale v opačnom garde.

V úvodnej tretine sme sa dostali do vedenia gólom Kevina Gabora, na ktorý ale domáci dokázali odpovedať presným zásahom Tábiho. V druhej tretine sme náskok zvýšili vďaka Chlepčokovi a Suchému, ale v záverečnej tretine sa Spartak do zápasu vrátil, zásluhou Haščáka a Kristína. Naši hokejisti však nezložili zbrane a bojovali ďalej. Ich snaha bola korunovaná rozhodujúcim gólom Nicolasa Gašpara.

Obrovskú zásluhu na našom úspechu mala mnohopočetná fanúšikovská výprava, ktorá nám vytvárala doslova domácu atmosféru a rovnako sme mali veľké zastúpenie aj na tribúnach. Všetkým fanúšikom, ktorí nám verili ďakujeme a sme šťastní, že s nami prežívajú tieto neopísateľné zážitky.

Cez náročnú päťzápasovú kvalifikáciu sme sa prebojovali prvýkrát v histórii do play off a teraz sme si vybojovali účasť v najlepšej štvorici. Zdolali sme druhý najlepší tím základnej časti a odmenou za to nám bude semifinále s úradujúcim majstrom zo Žiliny. Čo viac si môžu fanúšikovia priať?

Prvé zápasy nás čakajú vo štvrtok a v piatok v Žiline. V Slovalco aréne privítame Vlkov v pondelok a v utorok. Tešíme sa na vás a veríme, že si tieto historické momenty nenecháte ujsť!

TSS Group Spartak Dubnica – HK MŠK Indian Žiar nad Hronom 3:4 (1:10:22:1)

Góly: 17. Tábi (Mikuš, Ďuriš), 44. Haščák (Kristín, Putala), 49. Kristín – 13. Gabor (Chlepčok, Pač), 22. Chlepčok (Halama, Gabri), 32. Suchý (Gabor), 55. Gašpar (Jakúbek)

Zostavy:

TSS Group Spartak DubnicaKristín – Zaťko, Trška, Tábi, Ďuriš, Beták, Mikuš, Švec, Géci, Ondruš, Mikula, Putala, Chatrnúch, Kristín, Haščák, Lunter, Hruška, Janík, Korbel, Huhtela, Škvarek

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom: Petrík – Pač, Čulík, Gašpar, Fekiač, Jakúbek, Kobolka, Ganz, Gabor, Suchý, Szypula, Demiters, Gabri, Chlepčok, Halama, Magdolen, Lopejský,Brumerčík, Čunderlík, Šeliga, Tatár

Ján Šimko, hlavný tréner Indiánov: „Aj toto prináša hokejový život a to je na tom športe to krásne. Že zdanlivo nezvládnuteľné veci sa dajú zvládnuť, ak je výborná partia a ak fungujú skryté veci. Veľká vďaka chlapcom a celému realizačnému tímu, pretože odviedli poctivú prácu. Ideme si to užiť a pripraviť sa na Žilinu.“

Tomáš Nádašdi, asistent trénera Indiánov: „Bol to ťažký zápas, ale myslím, že chlapci boli veľmi dobre nastavení v hlavách. My sme im verili a aj keď sme v tretej tretine dostali tie dva góly a stav sa vyrovnal, stále sme ich nabádali k tomu, aby verili, že ten gól dáme a nakoniec vyhráme. Je to krásne. Diváci, mesto, celé vedenie a sponzori si to zaslúžia a chceme im zároveň aj poďakovať. Samozrejme aj tým, ktorí prišli a všetkým, ktorí fandia žiarskemu hokeju.“

Dušan Gregor, hlavný tréner Dubnice: „Prehrali sme o jeden gól. Z mojej strany zostáva iba zablahoželať Žiaru k postupu, asi si to zaslúžili o ten jeden gól. Za stavu 3:0 v sérii sa nemôže séria pustiť. Prvýkrát v živote som prehral play-off sériu, v ktorej som so svojím mužstvom viedol. Ja gratulujem Žiaru k zaslúženému postupu a viac k tomu nemám čo dodať. Nechcem teraz hodnotiť sezónu. Sezóna sa hodnotí podľa play off a to nemôžem hodnotiť pozitívne.”

Please follow and like us:
fb-share-icon