Skalica zaslúžene zvíťazila, hetrikom sa blysol Štumpf

HK iClinic Skalica – HK MŠK Indian Žiar nad Hronom 7:0 (2:0, 2:0, 3:0)

Góly: 13. Šátek (Vidovič, Šišolák), 15. Štumpf (Hujsa, Šmach), 21. Štumpf (Hujsa), 22. Kotzman (Vidovič), 43. Šmach (Hujsa, Galimov), 50. Štumpf (Šišolák), 60. Nemec (Janáč, Hujsa)

HK iClinic Skalica: Borák – Horváth, Šmach, Hujsa, Nemec, Štumpf, Kadlečík, Janík, Šišolák, Dzhioshvili, Šátek, Hílek, Vidovič, Janáč, Včelka, Kotzman, Rapant, Mizerák, Kotvan, Galimov

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom: Trenčan (Šimo) – Andersons, Hlinka, Tatár, Adamčík, Václav, Pač, Kobolka, Gašpar, Mihalík, Lunter, Debnár, Duran, Sarvaš, Rybnikár, Hús, Hudec, Buianov, Chlepčok, Gubančok, Ďuriš

Úvod zápasu bol vyrovnaný. Do väčšej príležitosti sa dostal v 6. minúte Gubančok, ktorý nikým nebránený pálil spomedzi kruhov, ale puk v bráne neskončil. V 11. minúte darovali Indiáni domácim početnú výhodu, ktorú dokázali využiť, keď Vidovič prihrávkou spoza brány našiel Šáteka a ten strelou z medzikružia dostal svoj tím do vedenia. Skaličania sa v 15. minúte dostali do ďalšej početnej výhody, ktorú okamžite využili. Hujsa krížnou prihrávkou našiel Štumpfa a ten strelou z prvej poslal puk za chrbát Trenčana, 2:0. V závere tretiny sa situácia otočila a presilovú hru si zahrali Indiáni, ale do konca tretiny sa už nedokázali presadiť.

Hneď v úvode druhej tretiny sa domáci dostali do rýchleho protiútoku a svojim druhým gólom zvýšil v oslabení na 3:0 Štumpf. O minútu na to si Kotzman potiahol puk až na úroveň kruhov, prudkou strelou pridal štvrtý gól Skalice a vyhnal Trenčana z brány. Nebezpečnou strelou z ľavého kruhu sa pokúšal znížiť skóre Hús, ale puk skončil iba v lapačke Boráka. Domáci boli silnejší na puku a viackrát si dokázali vytvoriť obrovský tlak a zavrieť Indiánov vo vlastnom pásme. V 40. minúte sa Indiáni na pár sekúnd tešili z gólu, ale hlavný arbiter im ho neuznal kvôli vysokej hokejke. Druhá tretina tak skončila 4-gólovým vedením domácich.

V úvode poslednej tretiny nastrelil nebezpečný puk pred bránu Indiánov Vidovič, ale Šimo si s pukom poradil. V 43. minúte sa Skaličania dostali do útočného pásma, Šmach získal puk a strelou spomedzi kruhov zvýšil na 5:0. O pár minút na to sa Indiáni dostali do početnej výhody. Napriek tomu však mohli inkasovať, keď sa do úniku dostal Šátek, ale Šimo sa blysol bravúrnym zákrokom. V 50. minúte sa po chybe v obrane Indiánov dostali do prečíslenia 2 na 1 domáci. Šišolák poslal krížnu prihrávku na Štumpfa, ten prudkou strelou zvýšil na 6:0 a uzavrel tak svoj hetrik. V závere tretiny získali Skaličania presilovú hru a zavreli Indiánov vo vlastnom pásme. Janáč nastrelil puk do bránkoviska, ten sa odrazil od výstroje Šima a do poloprázdnej brány ho poslal Nemec. Domáci počas celého zápasu dominovali a zaslúžene im patrí plný bodový zisk.

Norbert Javorčík: “Náš dnešný výkon nezodpovedal tomu, s čím sme do Skalice prichádzali a čo sme chceli hrať. Plná zodpovednosť samozrejme stojí na mne. Skalica podala veľmi kvalitný výkon a absolútne zaslúžene zvíťazila. My musíme zdvihnúť hlavu a zlepšovať sa.”