Súboj mladíkov sme nezvládli, body cestujú do Bratislavy

Diváci videli v Slovalco aréne rýchly a zaujímavý zápas, plný ostrých súbojov, okorenený tvrdou pästnou výmenou. Jediné, čo nás môže mrzieť, sú nepremenené gólové príležitosti a góly do šatne.

Modré krídla nás prestrieľali v pomere 29 ku 35 a napriek výsledku sme videli vyrovnaný duel. Na oboch stranách dominovali brankári, ktorí si napriek inkasovaným gólom udržali úspešnosť zásahov nad 90%. Ádam Beke, ako aj Matej Šimo vytiahli viacero bravúrnych zákrokov a ich pričinením bol zápas vyrovnaný až do úplného záveru, kedy sme inkasovali a naša hra vabank už nevyšla. Matej najmä svojimi dvomi zásahmi, pri ktorých už všetci hľadali puk v sieti, držal náš tím nad vodou až do posledných minút.

Napriek prehre nás potešili góly zvolenského juniora Marka Brumerčíka, ktorý nastúpil na prvý zápas v našom drese a premiérovo sa do streleckej listiny zapísal aj Martin Jakúbek.

Čaká nás ešte dlhá sezóna, z dnešnej prehry sa musíme iba poučiť a dobre sa pripraviť na náročný týždeň, kedy v stredu cestujeme do Topoľčian a v piatok doma privítame lídra z Humenného.

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom – Modré krídla Slovan 2:5 (0:1, 2:1, 0:3)

Góly: 26. Brumerčík (Sarvaš, Hudec), 37. Jakúbek (Hlinka, Pač) – 20. Klučiar (Uram, Danišovský), 40. Kundrik (Paleček, Petriska), 57. Lepskij, 58. Klučiar (Danišovský, Fatul), 59. Hauser.
Rozhodovali: Mĺkvy – Hanko, Tvrdoň, strely: 29:35, vylúčení: 6:6 (navyše: Duran 5+DKZ za bitku; Sarvaš 5+DKZ za bitku; Abaffy 5+DKZ za bitku; Dej 5+DKZ za bitku), presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 375 divákov

HK MŠK Indian Žiar nad HronomŠimo – Hudec, Kobolka, Pač, Hlinka, Duran, Bujanov, Debnár – Lunter, Adamčík, Gašpar – Jakúbek, Mihalík, Václav – Hús, Brumerčík, Sarvaš – Tatár, Rybnikár, Murtazin

Modré krídla Slovan: Beke – Hauser, Krakovský, Škultéty, Verčík, Beňo, Fatul, Ejem, Marko – Danišovský, Uram, Klučiar – Ožvald, Petráš, Jendek – Kundrik, Paleček, Petriska – Lepskij, Dej, Abaffy

Rudolf Jendek, tréner Modrých krídel: „Chlapcom patrí veľká vďaka, od začiatku dodržiavali čo sme potrebovali. Prvá tretina ma veľmi prekvapila, dokázali sme plniť to, o čo sa snažíme v tréningu a bolo to okorenené aj gólom. V druhej tretine súper zmenil taktiku, začali nás napádať, s čím majú mladí hráči väčšinou problém, ale poradili sme si aj s tým. Dokázali sme zápas vyrovnať a v poslednej tretine bolo vidieť bojovnosť a obetavosť. Aj tí čo sa pobili, urobili pre mužstvo maximum a vypracovali si tretí gól. Potom to už bolo len o nejakej rutine. Aj v závere veľký rešpekt, pretože sú to mladí chalani, súper tam mal skúsených hráčov, takže veľká vďaka za to.“

Norbert Javorčík, tréner Indiánov: „Nemali sme dobrý vstup do zápasu, v prvej tretine sme nemali taký pohyb ako sme si predstavovali a pohyb je vec, ktorá môže každé mužstvo vniesť do zápasu, čo sa nám nepodarilo. V priebehu hry sme to zlepšili, dostali sme momentum hry na svoju stranu, viedli sme 2:1 a v závere tretiny sme si nechali laxne streliť gól. V kritickom čase sme po súboji, na ktorý sme upozorňovali, ako chceme hrať pri mantineli, dostali tretí gól a v závere sme už hrali vabank. Napriek tomu, že sme do prázdnej brány dostali dva góly, vypracovali sme si tam nejaké šance, ale celkovo k zápasu musím povedať, že najmä po stránke pohybovej to nebol náš najvydarenejší výkon a len veľmi ťažko sme mohli pomýšľať na bodový zisk. Súper, ktorý bol v tomto smere lepší dnes berie všetky tri body.“