Súboj so Senicou sme rozhodli už v prvej tretine

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom – HK 91 Senica 7:0 (4:0, 3:0, 0:0)
Góly: 5. Mihalík (Dobrý), 7. Uram (Nádašdi, Jakubík), 11. Jakubík (Tatár, Uram), 13. Goga (Petro, Molnár), 21. Tatár (Jakubík, Uram), 21. Uram (Nádašdi, Tatár), 30. Jakubík (Uram, Tatár)

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom: Ševela (Höger), Tomaška, Goga, Mihalík, Petro, Srnka, Daniš, Nociar, Tóth, Tatár, Urgas, Molnár, Nádašdi, Dobrý, Káčer, Pohanka, Jakubík, Baran, Uram, Šimkovič, Heckl

HK 91 Senica: Línek (Bartozel), Baránek Daniel, Záviš, Jamárik, Konečný, Heleši, Planka, Dolinajec, Melicher, Grell, Baránek Dávid, Hyža, Čagan, Demjan, Gergel, Kollár, Štefanka

Hneď v úvode tretiny si indiáni vybojovali početnú výhodu po faule Konečného, no napriek vydarenej presilovke sa im nepodarilo gólovo presadiť. Do prvej šance sa dostal Ivan Jakubík, ktorého spoza brány ideálne našiel Marek Uram. Puk z jeho hokejky však tesne minul pravý horný roh bránky súpera. Domáci dostali ďalšiu príležitosť skórovať v 5. minúte po faule Baráneka, no tentokrát sa im to podarilo, keď spoza brány našiel Dobrý prihrávkou Mihalíka a ten strelou do chrbta brankára Senice otvoril skóre zápasu. V 7. minúte Marek Uram strelou švihom ponad rameno brankára pridal druhý žiarsky gól. Tretí gól mal na hokejke Petro, ktorý bez prípravy trafil len ľavú žrď. V 11. minúte Jakubík zblízka usmernil vyrazený puk a zvýšil už na 3:0.  V 13. minúte už bolo 4:0, keď Goga na dvakrát dopravil puk do siete po prihrávke Petra. Bol to jeho prvý gól v našom drese.

Druhú tretinu začali indiáni rovnako úspešne ako prvú, Jakubík spred brány hostí prihral Tatárovi, ktorý z prvej zvýšil na 5:0. Vzápätí sa Uram dostal do rýchleho protiútoku, obranca Senice ho nestíhal zastaviť a Uram dotlačil puk do brány Líneka, 6:0. Žiarski hokejisti boli jednoznačne lepším tímom a vytvárali si veľa gólových príležitostí, ktoré sa im aj darilo premieňať. V 30. minúte sa naplno prejavili skúsenosti druhej žiarskej formácie, Uram našiel krížnou prihrávkou Nádašdiho, ten si počkal kým pred bránu nakorčuľuje Jakubík a ten už nemal jeho milimetrovú prihrávku problémy usmerniť do odkrytej brány. Seničania si vytvorili len niekoľko lepších príležitostí, no Ševela sa prezentoval dobrými zákrokmi. Indiáni ani v závere druhej tretiny neinkasovali a odchádzali z ľadu so 7-gólovým náskokom.

Do poslednej tretiny nastúpili obidva tímy so zmenami v bráne. Ševelu vystriedal Höger a  Líneka vymenil Bartozel. V záverečnej tretine dostávali čoraz viac priestoru menej skúsení hráči a zápas sa iba dohrával. Seničania sa nedokázali dostať do väčších gólových príležitostí. Obrovskú šancu skórovať mal v 53. minúte Uram, ktorý tečoval strelu od modrej čiary, no puk sa odrazil len od žrde senickej brány. V tretej tretine sme gól nevideli a indiáni si 7-gólovým náskokom zaslúžene pripísali plný bodový zisk.

Zdroj: promosport.sk