Topoľčany potvrdili výbornú formu, rozhodla druhá tretina

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom – HC Topoľčany 1:6 (1:1, 0:5, 0:0)
Góly: 18. Rybnikár (Pač, Sarvaš) – 20. Gergel (Kluka, M. Novák), 22. Bystričan (Kluka, Gergel), 24. Kováč (Zekucia, M. Novák), 26. Zekucia (M. Novák, Ručkay), 35. Dúžek (Bystričan, Bečka), 38. Bečka (Kluka, Legalin)

Zostavy:
HK MŠK Indian Žiar nad Hronom: Šimo (24. Mosný) – Andersons, Buianov, Jakúbek, Šramaty, Marcinek, Pač, Kobolka, Gašpar, Mihalík, Babeliak, Hudec, Hlinka, Chlepčok, Gubančok, Tatár, Barcík, Rybnikár, Adamčík, Sarvaš

HC Topoľčany: Kompas – M. Novák, Zekucia, Ručkay, Tomčák, Kováč, Bystričan, Dúžek, Kluka, Bečka, Gergel, Kučerka, Kapičák, Matej, Vereš, Legalin, L. Novák, Laššo, Hvizdoš

Obrovskú gólovú príležitosť mal hneď v druhej minúte Mihalík, ktorého krížnou prihrávkou našiel Babeliak, ale puk v bráne neskončil. Vzápätí zazvonila žrď na opačnej strane po strele Vereša. Od úvodu tretiny musel byť Šimo neustále v pozore, pretože Žochári mali puk stále na svojich hokejkách. O pár minút mohli hostia opäť skórovať, ale puk sa odrazil opäť len od žrde. Presadiť sa mohol v 10. minúte Matej, ktorý sa pokúšal nadvakrát poslať odrazený puk za Šimov chrbát, ale nepodarilo sa mu to. V 13. minúte sa ocitol pred brankárom osamotený Jakúbek. Podržal puk, čím si k sebe natiahol Kompasa, následne prihávkou našiel Marcineka, ktorému sa ale nepodarilo poslať puk do odkrytej brány. V 18. minúte si Rybnikár potiahol puk a strelou spoza ľavého kruhu otvoril skóre stretnutia. Na to reagoval 16 sekúnd pred koncom tretiny Gergel, ktorý s pukom obišiel Šimovu bránu a vyrovnal tak na 1:1.

V úvode tretiny Kluka krížnou prihrávkou našiel Bystričana, ktorý prudkou strelou od modrej čiary rozvlnil sieť Indiánov, 1:2. V 24. minúte sa Žochári opäť dostali do útočného pásma, Kováč strelou z pravého kruhu poslal puk do horného rohu Šimovej brány a tým ho z nej aj vyhnal. V 26. minúte získali hostia početnú výhodu a zavreli Indiánov vo vlastnom pásme. Michal Novák nahodil puk od modrej čiary, ktorý sa odrazil od výstroje Mosného a Zekucia ho následne poslal do brány, 1:4. V 29. minúte sa hostia znovu dostali do početnej výhody, ale Indiáni sa dokázali tlaku ubrániť. V 35. minúte Žochári získali puk a Dúžek vymietol ľavý horný roh domácej brány, 1:5. V závere tretiny oslabil Indiánov Mihalík a hostia to okamžite využili. Na 1:6 zvýšil strelou z ľavej strany Bečka.

V záverečnej tretine sa vrátil do brány Šimo. V 43. minúte sa prvýkrát v zápase dostali Indiáni do početnej výhody a presilovú hru si predĺžili po ďalšom faule hostí. Domáci si počas nej dokázali vytvoriť tlak a niekoľkokrát ohroziť Kompasa, no na zníženie skóre to nestačilo. O pár minút sa situácia otočila a Indiánov oslabil kapitán Pač. Žochári ale ďalší gól nepridali. Presadiť sa mohol v 53. minúte Šramaty, ktorému Marcinek adresoval prihrávku spoza brány, ale skóre sa nemenilo. V závere tretiny mali Indiáni viaceré gólové príležitosti a Kompas musel viackrát zasahovať, no skórovať im nebolo súdené, a tak si Žochári zaslúžene odniesli plný bodový zisk.

Please follow and like us:
fb-share-icon