Ukončili sme sériu prehier, jediný gól strelil Halama

HK Brezno – HK MŠK Indian Žiar nad Hronom 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
Góly: 8. Halama (Andersons, Hudec)
Rozhodovali: Mĺkvy – Kollár, Hanko, strely: 40:31, vylúčení: 4:5, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, bez divákov

HK Brezno: Ovečka – Petrinec, Ganz, Španko, Soveľ, Homola, Viktorin, Vongrej – Surový, Giertl, R. Dvonč – Bodnár, Sarvaš, Veselý – Veselý, Fungáč, Olejník – Koštial, Rybár, Lukačovič – Hojo

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom: Trenčan – Andersons, Hudec, Pač, Kobolka, Nádašdi, Hlinka, Buianov, Rybnikár – Magdolen, Halama, Pulščák – Gašpar, Srnka, Tatár – Jakúbek, Romanov, Babeliak – Hrabčák, Gubančok, Václav

Úvodná tretina priniesla mimoriadne ofenzívny hokej, s množstvom príležitostí na oboch stanách. V polovici ôsmej minúty zaúradovala prešovská formácia. Patrik Halama strelil úvodný a zároveň jediný gól zápasu. Brezňania mohli vyrovnať o minútu neskôr, keď im daroval presilovku Hlinka. Presadiť sa však nedokázali a rovnako dve presilovkové príležitosti nevyužili ani Indiáni.

V druhej tretine prebiehala bojovná hra na oboch stranách. Vyrovnanie na hokejke mal Surový, ktorý si potiahol puk až medzi kruhy a prudkou strelou ohrozil Trenčana, ale gól z toho nebol. Ďalšiu obrovskú príležitosť mali domáci v 27. minúte, keď sa puk nebezpečne kotúľal pred Trenčanom, ale v bráne neskončil. Prudkou strelou z ľavej strany preveril Ovečku Magdolen, ale puk skončil len jeho v lapačke. Domáci si dokázali vytvárať nebezpečné strelecké príležitosti, ale Trenčana nedokázali prekonať. V 32. minúte darovali Indiáni domácim početnú výhodu, ktorú predĺžil Nádašdi a Halama. Rytieri boli blízko k vyrovnaniu, ale Hlinka v poslednej chvíli vyhodil puk z bránkoviska. Záver tretiny bol veľmi nervózny a domáci mali počas troch presiloviek množstvo gólových príležitostí. Nepriestrelný Trenčan si aj napriek tomu dokázal udržať čisté konto.

V úvode záverečnej tretiny získali Indiáni početnú výhodu, ale domáci sa dokázali ubrániť. Individuálne sa pokúšal presadiť Veselý, ktorý sa preštrikoval pomedzi obranu Indiánov, ale Trenčan bol opäť na mieste. V 45. minúte sa Indiáni znovu dostali do početnej výhody a Babeliak mohol zvýšiť skóre, no z tesnej blízkosti trafil len výstroj Ovečku. Priebeh zápasu bol veľmi vyrovnaný a obe mužstvá mali niekoľko gólových príležitostí. V 54. minúte si presilovú hru zahrali opäť domáci, no neúspešne. Minútu pred koncom tretiny sa domáci pokúšali vyrovnať hrou bez brankára, ale Indiáni si tesný náskok udržali a z Brezna si odniesli 3 body.