V medzinárodnej hokejovej konfrontácii dnes privítame Budapešť

Na domácom ľade dnes privítame jediného maďarského zástupcu v súťaži, tím PHC Budapešť. Rovnako ako my, sú nováčikom súťaže a pre každého súpera sú veľkou neznámou.

V tabuľke im zatiaľ patrí posledná priečka so ziskom jediného bodu za remízu so Senicou v riadnom hracom čase. Doteraz odohrali len tri stretnutia, v premiérovom podľahli Bratislave 2:7, so Senicou prehrali 4:5 po predĺžení a posledný zápas odohrali v Prievidzi výsledkom 2:6.

PHC majú v zostave prevažne mladíkov, ale dopĺňajú ich veľmi skúsení hráči, s množstvom štartov v drese popredných maďarských tímov. Najskúsenejšími sú mládežnícki reprezentanti Maďarska Renató Tóth so 111 štartami v Erste lige za Fehervár a Ferencváros, Balázs Kukucska, so 62 zápasmi v Erste lige a Dominik Hegyi, s 86 zápasmi v drese Ferencvárosu. Práve Ferencváros je tím, ktorý si vyberá mladých hráčov z mužstva nášho dnešného súpera.

Jednotkou v bráne je mladý, 21-ročný, Kristof Bozsó, ktorý si napriek prehrám drží vysokú úspešnosť zásahov, až 93,33%.

Najproduktívnejším a najlepšie prihrávajúcim hráčom Budapešti je len 19-ročný Bálint Stefánek, ktorý doteraz nazbieral 5 kanadských bodov, za 2 góly a tri asistencie. Najlepším strelcom tímu je 3-gólový Márk Pozsár, ktorý pravidelne nastupuje v Erste lige za Ferencváros.

Našim hokejistom za 5 bodov získaných po výhre nad Breznom a Dolným Kubínom patrí 4. priečka ligovej tabuľky, ale v posledných dvoch kolách sa nám nedarilo. Neuspeli sme v Partizánskom, ktorému sme podľahli 1:3 a nevyšiel nám ani posledný domáci zápas s Púchovom, v ktorom sme prehrali 1:6.

Posledný zápas bol poznačený najmä virózou Petra Ševelu, ktorého v bráne nahradil len 19-ročný zvolenský junior Marek Lupták a chýbalo nám v zostave viacero hráčov, ktorých doplnili zvolenskí mladíci. Len 19-ročný Šimon Šimkovič bol našim jediným úspešným strelcom, ktorý dopravil puk do siete Púchova, po strele Mareka Heckla.

Dnes je však nový deň, čaká nás nový zápas a všetci veríme, že dnes sa budeme na jeho konci tešiť z cenného víťazstva! Do brány sa opäť vracia naša brankárska opora Peter Ševela a obranné rady nášho tímu vystuží mimoriadne skúsený „bek“, dvojnásobný slovenský majster, so 790 zápasmi v extralige, Tomáš Nádašdi, ktorý prichádza do nášho tímu po viacsezónnom pôsobení v Liptovskom Mikuláši. Nastúpi v druhej formácii spolu so svojim bývalým spoluhráčom Marekom Uramom.

Všetkých vás pozývame na žiarsky zimák, zápas začína o 18:00, preto neseďte doma, ale príďte nás podporiť. Veríme, že aj vďaka vášmu povzbudzovaniu sa budeme na konci tešiť z dôležitého víťazstva!

Please follow and like us:
fb-share-icon