V Topoľčanoch sme bodovali naplno

HC Topoľčany – HK MŠK Indian Žiar nad Hronom 2:(1:11:2, 0:1)

Góly: 14. Gergel (Dosek, Cápay), 26. Hvila (Hřebíček, Vybiral) – 18. Suchý (Gabor, Szypula), 26. Demiters (Fekiač, Jakúbek), 27. Szypula (Chlepčok), 47. Jakúbek (Ganz)

Zostavy:

HC Topoľčany: Vojvoda – Knižka, Hřebíček, Vybiral, Tomčák, Matej, Dosek, Sedlák, Addison, Stránský, Ručkay, Bystričan, Dúžek, Hvila, Plokhotnik, Cápay, Rohaľ, Detko, Gergel, Piačka, Šandor

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom: Noskovič – Pač, Gabri, Jakúbek, Fekiač, Gašpar, Demiters, Čulík, Gabor, Suchý, Szypula, Kobolka, Ganz, Chlepčok, Halama, Tatár, Šeliga, Lopejský, Václav, Magdolen, Kováč

Už v prvej minúte zápasu oslabil Indiánov Gabri, ale domáci Noskoviča ani raz neohrozili. Prvú väčšiu príležitosť zmeniť stav stretnutia mal v 7. minúte Cápay, ktorý sa preštrikoval pomedzi obranu Indiánov, ale Noskovič mal betóny na mieste. V 14. minúte sa domáci dostali do útočnej tretiny, Dosek posunul puk na Gergela a ten backhandovým blafákom otvoril skóre stretnutia, 1:0. V závere tretiny Indiáni dokázali reagovať na inkasovaný gól, keď Gabor našiel prihrávkou spoza bránky Suchého a ten strelou bez prípravy vyrovnal na 1:1.

V úvode druhej tretiny získali domáci početnú výhodu po faule Pača na Piačku, ktorý sa osamotený rútil na Noskoviča. Žochári druhú početnú výhodu využili, keď delovka od modrej z hokejky Hvilu rozvlnila sieť Noskoviča, 2:1. Vzápätí si presilovku zahrali aj Indiáni a Demiters podobnou strelou od modrej vyrovnal na 2:2. O minútu neskôr sa Indiáni dostali do prečíslenia, Chlepčok krížnou prihrávkou našiel Szypulu a ten poslal svoj tím do vedenia, 2:3. Príležitosť na vyrovnanie poskytol domácim Gabor v 34. minúte, ale o pár sekúnd sa počet hráčov na ľade vyrovnal. V závere tretiny avizoval hlavný arbiter trestné strieľanie po faule na Hvilu, ale Noskovič podržal svoj tím.

Úvod záverečnej tretiny bol veľmi vyrovnaný, poznačený viacerými nepresnosťami. Znížiť skóre stretnutia mohol  Ručkay, ktorý pálil z ľavého kruhu, ale zazvonila len horná žŕdka. V 47. minúte unikol domácej defenzíve Jakúbek a backhandovým blafákom prekonal Vojvodu, 2:4. V závere tretiny sa domáci dostali do početnej výhody, v ktorej Ručkay už druhýkrát v zápase opečiatkoval žŕdku. Žochári sa pokúšali znížiť skóre hrou v power-play, ale nepodarilo sa im to a Indiáni si tak pripísali ďalšie víťazstvo a body do ligovej tabuľky.

Ján Šimko, tréner hostí: „Veľmi dôležité víťazstvo. Po prvej tretine bolo treba chlapcov trochu stiahnuť naspäť, pretože prvá tretina vôbec nezodpovedala našim predstavám. Hlavne čo sa týka disciplíny, systémovosti a princípov hry, ktoré chceme vidieť v tej našej hre. V druhej tretine sme sa k tomu vrátili a energickým prejavom a vôľou po víťazstve tímu sa pre nás zrodili ďalšie tri body. Samozrejme tie okolnosti, ktoré sa opäť diali z hľadiska počtu vylúčení a početnosti oslabenia, s tým nie som spokojný, potrebovali sme sa s tým vysporiadať. Posilní nás to a chlapci zostanú ešte silnejší, zvlášť po víťaznom zápase“.