V Žiline sme siahali na tri body, nakoniec sme sa museli uspokojiť s jedným

Vo včerajšom dueli Indiáni proti tabuľkovému lídrovi zo Žiliny podali veľmi húževnatý výkon. Trikrát sme v ňom viedli a len málo chýbalo, aby sme získali plný počet bodov. Úvodnú tretinu sme napriek papierovým predpokladom vyhrali my, keď sme dokázali využiť našu jedinú presilovku v zápase. Za stavu 0:1 v náš prospech sa išlo do druhej časti hry, ktorá už bola o niečo bohatšia na góly. Ako prví v nej skórovali domáci a vyrovnali tak na 1:1. O pár minút neskôr sme opäť strhli vedenie na svoju stranu a tak aj prostredná tretina vyznela lepšie pre nás. Na začiatku tej tretej však Žilina opätovne dokázala vyrovnať na 2:2. Napriek hernej prevahe Vlkov sa nám aj do tretice podarilo streliť vedúci gól. Výsledok 2:3 sme statočne bránili, ale dvadsaťdva sekúnd pred koncom základného hracieho času sme predsa len po tretíkrát inkasovali. V päťminútovom predlžení sme mali viacero príležitostí na rozhodujúci gól, no tento napínavý súboj dospel až do samostatných nájazdov. Keďže naši hráči premenili jeden nájazd a domáci dva, bod navyše išiel na konto Vlkov.

Vlci Žilina – HK MŠK Indian Žiar nad Hronom 4:3pp a sn (0:1, 1:1, 2:1 – 0:0)

Góly: 34. Šmida (Galamboš, Varga), 41. Galamboš, 60. Šmida (Jansons, Mráz), rozh. sn. Varga  – 13. Rais (Šramaty, Suľovský), 36. Rajčan (Gábor, Brumerčík), 54. Jakúbek (Fekiač). Rozhodovali: Mĺkvy, Bachúrik – Hercog, Junek; strely: 49:18; vylúčení: 3:6; presilovky: 0:1; oslabenia: 0:0; 1536 divákov.

Ernest Bokroš, hlavný tréner Vlci Žilina: „Bolo to stretnutie, ktoré nás dôkladne preverilo. Musím uznať, že súper hral dnes veľmi dobre. Aj naši chlapci predviedli kvalitnú hru, len bol to takzvaný festival nepremenených šancí. Videl som päťkrát prázdnu bránu, tri tyčky. Hokej sa hrá na góly, no cením si záver stretnutia, kedy sme sa zomkli a víťazstvo strhli na svoju stranu. Hralo sa pred 1500 divákmi, veľmi si vážime obecenstvo, ktoré nás na domácich zápasoch povzbudzuje.“

Jerguš Bača, hlavný tréner HK MŠK Indian Žiar nad Hronom: „Prišli sme k lídrovi súťaže, ktorý vyhral 14 ligových duelov v rade, takže sme vedeli, že to bude veľmi ťažké. Klobúk dole pred chlapcami za výkon, ktorý dnes predviedli. V podstate 60 minút sme držali so Žilinou krok. To, čo sme si naordinovali, sme aj splnili. Je to škoda, mrzí ma to, že sme v zápase trikrát vyhrávali a nedokázali sme to ubrániť. Na druhej strane musím povedať, že dnes sme si viackrát vyskúšali hru v oslabení, keďže vylúčení na našej strane bolo dosť, no zvládli sme ich.”

foto: Vlci Žilina    

Please follow and like us:
fb-share-icon