Tretia adventná nedeľa v znamení súboja u prvej Žiliny

Indiánov čaká súboj so suverénnym lídrom ligovej tabuľky. Zajtra o 17:00 sa na žilinskom ľade predstavia proti tamojším Vlkom. S týmto súperom sme ešte počas tejto sezóny v dvoch vzájomných zápasoch nezískali ani bod. V podvečer tretej adventnej nedele by sme radi toto zmenili.

Žilina sa udomácnila na čele tabuľky so šesťdesiatjeden bodmi, ktoré dokázala získať v dvadsiatich štyroch stretnutiach. Pred druhou Považskou Bystricou má osemnásťbodový náskok.  Celkovo zvíťazila dvadsaťdva krát, či už v základnom hracom čase alebo po predlžení. Naposledy pocítila chuť prehry 18. októbra, keď podľahla Prešovu na jeho ľade. Počas uplynulého víkendu sa tešila z triumfu v rámci JOJ ŠPORT Slovenského Pohára. Vo finále dokázala zdolať domácu Považskú Bystricu, s ktorou sme prehrali v semifinále. Zatiaľ všetko nasvedčuje k tomu, že Vlci kráčajú za vytúženým postupom do extraligy. Ešte je však pred tímom pod vedením trénerského tandemu Ernest Bokroš, Daniel Babka dlhá a náročná cesta. Drvivá väčšina hráčov z kádra Žiliny má extraligové skúsenosti. Najproduktívnejší z nich sú Róbert Varga a Peter Galamboš s dvadsiatimi deviatimi kanadskými bodmi. Prvý menovaný strelil pätnásť gólov a tak mu patrí status najlepšieho strelca mužstva.

Indiáni sa určite pokúsia oskalpovať o body aj najväčšieho adepta na postup do extraligy. K tomu budú potrebovať okrem iného aj podporu od každého žiarskeho fanúšika. Držte palce!

Priamy prenosu z tohto zápasu môžete sledovať na: https://www.nike.sk/niketv/stream/43224426/17.12.2023-Vlci_%C5%BDilina_vs_%C5%BDiar_n_Hronom          

Please follow and like us:
fb-share-icon