V Žiline stále v oklieštenej zostave, ale odhodlaní bojovať

Decembrová šnúra vonkajších zápasov pokračuje a „indiáni“ dnes cestujú do Žiliny, aby sa tamojšiu „vlčiu svorku“ pokúsili oskalpovať o ligové body. Súboj sa začína o 17:30.

Piatkový zápas v Brezne nám ušiel až v samotnom závere, keď sme stratili tesný, jednogólový náskok a náš súper strelil rozhodujúci gól, rovnako v posledných sekundách predĺženia.

Aj keď je Žilina vzhľadom na terajšiu situáciu favoritom dnešného zápasu, naše mužstvo určite chce skúsiť napodobniť prvý vzájomný duel sezóny, v ktorom sme zvíťazili jednoznačným výsledkom 7:0.

Tímy delia v tabuľke štyri priečky. Kým žilinskí „vlci“ sú po dvadsiatom ligovom kole na piatom mieste s tridsiatimi ôsmimi bodmi, my sa nachádzame na deviatom s tridsiatimi. Obidva celky zvládli víťazne aj svoje prvé predohrávky s reprezentačným výberom do 18 rokov.

Žilina si pred sezónou opäť dala za cieľ postup do extraligy, ale z posledných deviatich stretnutí trikrát prehrala a tak sa jej aktuálna piata priečka v tabuľke určite máli. Kanadský tréner Jarrod Skalde so svojimi hráčmi majú čo robiť, aby ambície klubu naplnili. Bodovo ich za vytúženým postupom ťahá hlavne najproduktívnejší hráč mužstva a tým je 29-ročný útočník Bruno Mráz. Ten v sedemnástich odohraných dueloch stihol nazbierať dvadsať bodov za sedem gólov a trinásť asistencií.

Podarí sa nám konečne pretrhnúť nepriaznivú sériu práve proti súperovi najväčšieho rangu? O 17:30 to vypukne. Stále nás trápia zranení hráči a nekompletnosť zostavy, ale nenechávame nič na náhodu a robíme kroky, aby sa to postupne zmenilo. Prvé zmeny sa prejavia už v dnešnom zápase a veríme, že sa to čo najskôr premietne aj do tabuľky. Náš tím je plný bojovných sŕdc, ktoré sa vopred nikdy nevzdávajú. Všetci držte palce a fandite naším „indiánom“.

Please follow and like us:
fb-share-icon