V Brezne nám ušli body v úplnom závere. Jediný gól strelil Zorvan, o výsledku rozhodol Surový.

HK Brezno Knights – HK MŠK Indian Žiar nad Hronom 2:1 pp (0:1, 0:0, 1:0, 1:0)
Góly: 59. Jasenec (Huhdanpää, Tkáč), 65. Surový (Adamčík, Bača) – 4. Zorvan (Václav, Gabri)

HK Brezno: Surák – Zubák, Kuboš, Jasenec, Zemko, Surový, Biro, Kaščák, Ďuriš, Tkáč, Huhdanpää, Česánek, Bača, Krasničan, Adamčík, Tomala, Rákoš, Hudák, Nespala, Jamrich, Hojo

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom: Petrík – Pač, Kobolka, Jakúbek, Valent, Trnka, Nádašdi, Čulík, Václav, Giertl, Zorvan, Lopejský, Šeliga, Tatár, Halama, Kraut, Gabri, Brumerčík

Zápas začal opatrnou hrou na oboch stranách. Do samostatného úniku sa dostal hneď v druhej minúte Jasenec, ale na Petríka nestačil. Vzápätí mal obrovskú gólovú príležitosť Ďuriš, ktorý sa rovnako osamotený ocitol zoči-voči Petríkovi, ale stav zostal aj naďalej nezmenený. Zmenil sa až v 4. minúte, keď sa do rýchleho protiútoku dostali „Indiáni“, Zorvan nastrelil puk spoza pravého kruhu a ten pomaly prekĺzol pomedzi betóny Suráka až za bránkovú čiaru, 0:1. V závere tretiny sa domáci dostali do početnej výhody, no ani napriek dobre zahratej presilovke sa im nepodarilo vyrovnať.

Úvod prostrednej tretiny bol poznačený dobrými streleckými príležitosťami na oboch stranách. V 26. minúte sa Tkáč ukážkovo prekľučkoval pomedzi obranu „Indiánov“, ale na vyrovnanie to nestačilo. Zvýšiť skóre mohol v 29. minúte Kraut, ktorý sa dostal do samostatného nájazdu, ale opečiatkoval len hornú žŕdku Surákovej brány. V 30. minúte získali „Rytieri“ početnú výhodu, no Petrík si aj naďalej držal čisté konto. V závere tretiny sa začala prejavovať nervozita a v hre sa pokračovalo vo formáte 4 na 4. Pár sekúnd pred koncom tretiny sa Petrík blysol ukážkovým semafórom a opäť tak podržal svoj tím.

V úvode záverečnej tretiny oslabil „Indiánov“ Jakúbek a o pár sekúnd si k nemu prisadol aj Václav. Domáci sa však stále strelecky trápili a nedokázali sa presadiť ani v početnej výhode o dvoch hráčov. V 49. minúte po prvýkrát v zápase získali početnú prevahu hostia, ale gólové suchoty pretrvávali aj naďalej. V druhej polovici tretiny boli „Rytieri“ aktívnejší na puku a viackrát ohrozili Petríkovu bránu, no neúspešne. Necelé dve minúty pred koncom tretiny darovali „Indiáni“ domácim možnosť vyrovnať. „Rytieri“ šancu na vyrovnanie zvýšili odvolaním Suráka z brány, čo sa im vyplatilo, keď puk do horného rohu Petríkovej brány nechytateľne umiestnil Jasenec a poslal tým zápas do predĺženia.

Predĺženie začalo v početnej výhode „Indiánov“, no domáci sa tlaku ubránili. Obaja brankári predviedli dobré zákroky a nepustili puk za svoj chrbát. Zmenilo sa to v 65. minúte, keď sa dostal k puku Surový, ktorý využil svoju rýchlosť prekorčuľovaním za defenzívu „Indiánov“ a strelou do ľavého horného rohu zdvihol divákov zo sedačiek a rozhodol o víťazstve Brezna 2:1 po predĺžení.

Norbert Javorčík, tréner Indiánov: “Z našej strany bohužiaľ ďalšia bizarná prehra. Treba povedať, že v náročných situáciách, keď sa skutočne láme chlieb, momentálne nevieme nájsť hráčov, ktorí ich zvládajú v ofenzíve, či v defenzíve. V dnešnom zápase sme sa snažili plniť si defenzívne úlohy a celkom sa nám darilo držať súpera na dištanc, ale záverečný tlak sme nezvládli, spravili sme faul, z následnej oslabovky sme, podľa mňa celkom jednoduchú situáciu, o ktorých si veľakrát hovoríme, nezvládli. Gól v predĺžení sa mi ťažko komentuje. Hráč súpera prejde od bránkovej čiary nikým neatakovaný až do samostatného nájazdu. To mi nepripomína profesionálny hokej. Momentálne dokážeme niektoré pasáže hry zvládať, ale v kľúčových situáciách robíme veľmi hrubé chyby a na to doplácame.”