Večerným zápasom v Brezne štartujeme odvetnú časť súťaže

Zápas na ľade Brezna začína o 18:45 a odštartujeme ním druhú, záverečnú časť základnej časti.

Brezno bolo našim prvým súperom po návrate súťažného hokeja do Žiaru nad Hronom. Bezmála 1000 divákov sme potešili víťazstvom 6:2 a vykročili sme pevným krokom do náročného ligového ročníka. Dnes cestujeme odhodlaní domáci triumf potvrdiť a upevniť si postavenie v tabuľke.

Očakávame veľmi vypätý a vyrovnaný „play off“ súboj, pretože oba tímy majú o čo hrať. Rytieri doteraz prehrali len trikrát, keď okrem nás nestačili na Dolný Kubín a Púchov, za čo im patrí štvrtá priečka ligovej tabuľky. Majú na konte 15 bodov, čo je len o 2 body menej, ako naši hokejisti na treťom mieste. Domáci strelci doteraz nastrieľali, rovnako ako my, súperom 37 gólov, čo svedčí o ofenzívnej kvalite, inkasovali ale o deväť gólov viac. Všetky doterajšie prehry zaznamenali na ľade súpera a doma ešte neprehrali!

Najproduktívnejším hráčom rytierov je 12-bodový Martin Koštial, najlepší strelec Peter Daniel Šebest strelil súperom 8 gólov a najlepšie prihrávajúcim hráčom tímu je Matej Vais s deviatimi asistenciami.

Naši tréneri musia pred dnešným zápasom pristúpiť ku korekciám v zostave. Pre zranenie zo zápasu v Prievidzi nenastúpia veľké opory, brankár Peter Ševela, ani obranca Ján Tomaška. Do brány sa tak prvýkrát v pozícii jednotky postaví Frederik Höger. Veríme, že aj napriek týmto vynúteným zmenám budeme pokračovať v hernom prejave z predchádzajúcich zápasov a podarí sa nám opäť o kúsok predĺžiť víťaznú šnúru.

Na zápas vycestujeme s podporou vynikajúcich fanúšikov, ktorých bude síce menej ako naposledy v Prievidzi, ale určite prispejú k vynikajúcej atmosfére na tribúnach.

Please follow and like us:
fb-share-icon