Po ťažkom boji si vezieme z Prievidze plný bodový zisk

Prievidza potvrdila svoju kvalitu a tak ako v príprave, bola aj v tomto zápase veľmi náročným súperom.

Pomer striel 37 ku 27 v náš prospech pôsobí presvedčivo, ale víťazstvo sa nerodilo ľahko. Domáci pozorne bránili a fyzickou hrou komplikovali našim hokejistom vytváranie gólových príležitostí. Dobrý výkon podal aj brankár Cabaník, ktorý dosiahol úspešnosť zásahov bezmála 92%. Peter Ševela nás dnes opäť podržal a v ťažkých momentoch vytiahol zázračné zákroky. Jeho úspešnosť presiahla vynikajúcich 96%! Zápas bol nervózny a rozhodcovia udelili až 14 dvojminútových trestov.

Baníci vstúpili do zápasu lepšie, keď v 5. minúte využil našu chybu Čičmanec a otvoril skóre stretnutia. Bol to zároveň jediný gól Prievidze v zápase. Náš kanonier Jakub Tatár dokázal odpovedať už o 37 sekúnd a vyrovnal na 1:1 po prihrávke od Ivana Jakubíka. Po vyrovnávajúcom góle sa na ľade pritvrdilo a boli sme svedkami až piatich vylúčení.

Nervózny priebeh stretnutia strhol na našu stranu Ľuboš Dobrý v 27. minúte, po prihrávke Jozefa Mihalíka. Obrovská príležitosť na tretí gól sa zrodila v 37. minúte, kedy najskôr putoval na trestnú lavicu domáci Humaj, ku ktorému sa o 32 sekúnd pridal aj Beňadik. Presilovú hru o dvoch hráčov sme však nevyužili a do šatne sme odchádzali s tesným jednogólovým náskokom.

Do tretej tretiny nastúpili naši hokejisti s cieľom streliť čo najskôr tretí gól a upokojiť vývoj zápasu. Podarilo sa nám to hneď v 42. minúte. Famózne hrajúci Marek Uram si nakorčuľoval z ľavej strany a z veľkého uhla prekonal prievidzkého brankára. V závere si dokázali domáci vytvoriť tlak, ale skórovať sa im nepodarilo. Nevyužili ani záverečnú power play, čo rozhodlo, že si z Prievidze odvážame plný bodový zisk.

Ďakujeme všetkým fanúšikom, ktorí nás prišli podporiť a vytvorili nám domáce prostredie na štadióne súpera. Na tribúnach vytvorili obrovský kotol, ktorý nás hnal dopredu počas celého zápasu a aj vďaka ich podpore sme dokázali s ťažkým súperom zvíťaziť!

HC Prievidza – HK MŠK Indian Žiar nad Hronom 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)
Góly: 5. Čičmanec (Mendel, Pánis) – 6. Tatár (Jakubík), 27. Dobrý (Mihalík), 42. Uram (Jakubík)

HC Prievidza: Cabaník – Pavlíček, Humaj, Beňadik, Kohút, Mečiar, Važan – Čičmanec, Mendel, Pánis D., Toman, Nátny, Pánis M., Hegli, Greschner, Révész, Schäffer

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom: Ševela – Pač, Molnár, Nádašdi, Pohanka, Káčer, Tomaška, Tóth, Janovský – Mihalík, Stümpel, Dobrá, Uram, Tatár, Jakubík, Paška, Srnka, Daniš, Heckl, Baran, Štefanec