Veľká dráma s Trebišovom skončila šťastným koncom pre Indiánov

V čo sme všetci dúfali, to sa naplnilo. Dôležitý zápas s Trebišovom po dramatickom závere dopadol víťazne pre naše mužstvo. Za tromi bodmi sme sa od úvodu snažili vykročiť tou správnou nohou, čo sa nám aj podarilo. V prvej tretine sme strelil dva góly, z toho jeden v presilovej hre. Stav 2:0 vydržal celé dve tretiny pričom Roman Petrík v našej bráne zneškodnil viaceré vyložené príležitosti nášho súpera. Posledná časť stretnutia z diváckeho pohľadu najatraktívnejšia. Hneď na jej začiatku Oceliari z Trebišova dokázali znížiť na 2:1. O niekoľko minút neskôr skóre zápasu už bolo vyrovnané. V zapätí Indiáni hrali presilovku v ktorej si prinavrátili vedenie. V samotnom závere ostrého duelu sme ešte prikrášlili konečné skóre na 4:2 technickým gólom pri vabanku hostí, ktorí odvolali brankára. Najdôležitejšie však je, že tri cenné ligové body zostali v Žiari.

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom – HK STEEL TEAM Trebišov 4:2 (2:0, 0:0, 2:2)

Góly: 6. Halama (Magdolen, Gábor), 12. Jakúbek (Fekiač, Gašpar), 50. Jakúbek (Gašpar, Fekiač), 60. Gábor (Rais, Gašpar) – 42. Bdžoch (Lačný, Vrábeľ), 48. Danielčák (Groch). Rozhodovali: Tornay, Vido – Staššák, Haringa; strely: 35:35; vylúčení: 6:5; presilovky: 2:0; oslabenia: 0:0; 386 divákov.

Jerguš Bača, hlavný tréner HK MŠK Indian Žiar nad Hronom: „Mali sme dobrý vstup do zápasu, viedli sme 2:0. V druhej tretine sme nedokázali odskočiť na trojgólový rozdiel a súper využil naše dve alebo tri chyby. Pri druhom góle sa možno dá diskutovať o ofsajde. V každom prípade som rád, že sme duel v závere zvrátili, a že sme Trebišovu vrátili prehru 4:5 z jeho ľadu. Zápasy po reprezentačnej prestávke sú vždy náročné, ale tešíme sa, že sme to dnes zvládli. V závere to totiž bolo poriadne dramatické.

Dušan Kobeľa, hlavný tréner HK STEEL TEAM Trebišov: „Pre nás to bol veľmi ťažký súboj. Išli sme do niečoho neznámeho a v podstate od včerajšieho tréningu sa nám vymenila polovica družstva. Nevedeli sme, čo od toho očakávať. Chvíľu nám trvalo, kým sme sa zohrali a nakoniec to tak aj vyzeralo, najmä v prvej tretine. Druhá, hoci už bola lepšia, tak stále to bol od nás výkon, ako keby sme my vyhrávali o dva góly. V treťom dejstve sa nám podarilo vyrovnať, aj keď druhý gól bol určite z ofsajdu. Potom sme sa dostali do zopár početných nevýhod, čo domáci využili. Mali sme viacero príležitostí, no musíme byť dôraznejší na oboch stranách klziska.“